fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
یادداشت سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گفت و گوی سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 273557

اختصاص ارز نیمایی تنها راه کاهش قیمت گوشی است

با وجود کاهش نرخ ارز، اما بسیاری از اقلام از جمله گوشی های موبایل با کاهش محسوسی روبه رو نشده اند و بسیاری از کارشناسان معتقدند که فقط اختصاص ارز برای واردات می تواند موجبات کاهش قیمت گوشی را فراهم کند.
undefined

آی تی من- بازار موبایل کشور این روزها همانند سایر بازارها وضعیت خوبی ندارد؛ اگرچه در زمان بالا رفتن قیمت ها به سرعت شاهد افزایش قیمت گوشی هستیم، اما این روزها علیرغم کاهش نرخ ارز، قیمت گوشی کاهش چشمگیری نداشته و همچنان گوشی ها به خصوص پرچمداران با قیمت نجومی به فروش می رسند.

واردکنندگان معتقدند که وضعیت حال حاضر بازار فقط به دلیل عدم اختصاص ارز به واردات گوشی پیش آمده است. چرا که ارزی برای واردات گوشی وجود ندارد و موجودی که هم اکنون در بازار هست، در حال کاهش است و کمبود گوشی باعث می شود تا با وجود کاهش نرخ ارز، همچنان شاهد کاهش قیمت ها نباشیم.

به گفته رضا قربانی، زمانی که در بازاری تامینی که باید در میان نباشد، حتی عملا اگر ارز هم با نرخ کاهش همراه شود، باز هم راه و مسیر بازار وارد دلالی می شود. شاید راه اصلی ارزان شدن کالاها و مسدود شدن راه دلالی، تخصیص سریع ر ارز با هر منشایی از صادرات و شخصی گرفته تا ارز نیمایی باشد.بر این اساس و با وجود مشکلات اقتصادی که هم اکنون همه ی مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، دسترسی به دستگاه هایی مثل گوشی های موبایل که این روزها مورد مصرفی بیش از پیش یافته نیز سخت تر شده و این افزایش قیمت ها باعث شده تا بسیاری با مشکلات بزرگ تری روبه رو شوند.

بر این اساس باید منتظر بمانیم و ببینیم که در آینده چه تصمیمی برای واردات گوشی گرفته می شود و آیا قیمت گوشی کاهش خواهد یافت یا خیر.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :