fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
یادداشت سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گفت و گوی سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 273583

برنامه آمریکا برای جاسوسی از کاربران موبایل

آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی آمریکا در حال آزمایش یک پلتفرم نرم افزاری تجاری است که از گوشی های هوشمند برای جاسوسی نامحدود از دیگر محصولات الکترونیک بی سیم بهره می گیرد.
undefined

فناوران- این پلتفرم نرم افزاری به دولت آمریکا و نهادهای اطلاعاتی این کشور امکان می دهد تا از گوشی های هوشمند افراد برای نفوذ به رایانه ها، روترها، مچ بندها و ساعت های هوشمند، خودروهای پیشرفته و هر وسیله برقی دیگر تحت شبکه مورد استفاده آن اشخاص استفاده کنند.

شرکت سیگنال فریم که در واشنگتن فعالیت می کند و تخصص آن فناوری های بی سیم است، از امکان نصب این نرم افزار روی پنج میلیون گوشی خبر داده است. 

از این طریق ردگیری موقعیت مکانی مالکان این گوشی ها و شناسایی بیش از ۵۰۰ میلیون وسیله برقی جانبی مورد استفاده این افراد نیز به سادگی ممکن می شود. در مرحله بعد می توان به اطلاعات ذخیره شده روی این ابزار و وسایل دسترسی داشت.

سیگنال فریم برای توسعه این فناوری در حال همکاری با ارتش آمریکاست و بر این باور است که از این طریق می توان فعالیت های اطلاعاتی و امنیتی را ارتقا بخشید و داده های طبقه بندی شده و غیر طبقه بندی شده را به راحتی و با استفاده از هوش مصنوعی این نرم افزار استخراج و تجزیه و تحلیل کرد.

آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی آمریکا برای پیشبرد این طرح ۵۰ هزار دلار بودجه در اختیار سیگنال فریم قرار داده تا تمامی کاربردهای نظامی این طرح مشخص شود. انتظار می رود در آینده باز هم بودجه بیشتری به پیشبرد این طرح اختصاص یابد.

پلتفرم نرم افزاری سیگنال فریم بعد از تکمیل، گوشی های تلفن همراه هر فردی را در عمل به یک دستگاه شنود تبدیل می کند که قادر به شناسایی تمامی دستگاه های برقی بی سیم در محیط اطراف خود خواهد بود و می تواند ضمن متمایزسازی و شناسایی هر یک از این دستگاه ها زمان و مکان حضور و فعالیت آنها را مشخص کند. 

هر کدام از این دستگاه ها نیز به طور زنجیره ای در صورت جابجایی می توانند دستگاه های جدید دیگری که در اطرافشان قرار می گیرند را شناسایی و مشاهده کنند.

استفاده از این روش برای شناسایی دیگر دستگاه ها و سرقت اطلاعات به خصوص از طریق گوشی های اندرویدی بسیار ساده است.

در عین حال میزان کارایی آن بر روی گوشی آیفون در هاله ای از ابهام قرار دارد. 

باید توجه داشت که بسیاری از کاربران در زمان نصب برنامه های تلفن همراه روی گوشی های خود اجازه های دسترسی زیادی را به برنامه های یادشده می دهند و با این کار عملاً امنیت و حریم شخصی خود را به خطر می اندازند.

منبع:مهرنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :