fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
یادداشت سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گفت و گوی سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 273624

شکایت خریداران اروپایی از عمر کوتاه باتری آیفون

گروه های حامی مصرف کننده در اتحادیه اروپا از شرکت آمریکایی اپل به دلیل ادعاهای گمراه کننده درباره عمر باتری مدل های قدیمتر گوشی آیفون شکایت کرده و خواستار دریافت ۱۸۰ میلیون یورو (۲۱۷ میلیون دلار) خسارت شدند.
undefined

فناوران- آژانس یورو کانسیومرز در بیانیه ای اعلام کرد گروهی از پنج سازمان حمایت از مصرف کننده اروپایی در بلژیک و اسپانیا شکایت های گروهی از اپل تنظیم کردند و قصد دارند در هفته های آتی در ایتالیا و پرتغال هم از این شرکت شکایت کنند. این شکایت ها مربوط به کاربران مدل های مختلف آیفون ۶ است.

شکایت های مذکور منعکس کننده شکایت های آمریکایی علیه اپل به دلیل گمراه کردن مصرف کنندگان درباره عمر باتری و آپدیتهای نرم افزاری است که عملکرد این گوشیها را کند کرد. این شرکت مستقر در کالیفرنیا ماه گذشته موافقت کرد برای فیصله دادن به تحقیقات رگولاتورهای متعدد آمریکایی ۱۱۳ میلیون دلار پرداخت کند و همزمان مصرف کنندگان به دنبال موافقت دادگاه با حل و فصل یک شکایت گروهی به ارزش حداکثر ۵۰۰ میلیون دلار هستند. الز بروگمان، مدیر سیاست و امور اجرایی یوروکانسیومرز گفت: مصرف کنندگان از محصولاتی که عمر باتریشان به سرعت تمام می شود، به شدت ناراحت هستند و مدل های آیفون ۶ نمونه های عینی از این محصولات هستند. این گوشی ها نه تنها باعث نارضایتی و ضرر مالی می شوند بلکه از نقطه نظر محیط زیستی بسیار غیرمسوولانه هستند. این گروه در ژوئیه نامه ای به اپل ارسال کرده و از این شرکت خواست شیوه مجبور کردن کاربران به نصب آپدیت هایی که گوشی شان را کند می کند را متوقف کند. بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل در بیانیه ای اعلام کرد هرگز عامدانه کاری برای کوتاه کردن عمر باتری محصولاتش یا تضعیف مدل های قدیمی برای وادار کردن مصرف کنندگان به ارتقای گوشی شان به مدل جدیدتر انجام نمی دهد.

منبع:ایسنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :