fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
یادداشت سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گفت و گوی سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 273663

هواوی در جایگاه دوم بازار جهانی موبایل را حفظ کرد

آخرین گزارش های به دست آمده از بازارهای جهانی گوشی هوشمند نشان می دهد که هواوی همچنان در جایگاه دوم میزان فروش ایستاده است. این شرکت با در اختیار داشتن 14.6 درصد سهم از بازار جهانی، موفق به قرارگیری در مقام دوم بعد از رقیب کره ای خود شده است.
undefined

آی تی من- میزان درآمد هواوی در بازه 9 ماهه ابتدایی سال 2020، حدود 671.3 میلیارد یوآن برابر با 102.2 میلیارد دلار بوده است. این رقم در مقایسه با سال گذشته رشد 9.9 درصدی را نشان می دهد که موفقیت بزرگی برای این غول چینی با وجود مشکلات سال گذشته، به حساب می آید.  

 دومین بازار بزرگ دنیا در انحصار هواوی
در یک دهه گذشته، رشد سریع اقتصادی کشور چین باعث شده تا بازار مصرف این کشور تبدیل به دومین بازار بزرگ دنیا بعد از ایالات متحده آمریکا شود. بازار گوشی هوشمند چین، بازاری با تعداد کاربر بسیاری است که به لطف جهش اقتصادی چند دهه اخیر حالا مشتریانی با قدرت خرید بالا نیز دارد. 

این دلایل، بازار چین را بعد از بازار آمریکا تبدیل به جذاب ترین حوزه فروش برای شرکت های بین المللی کرده است. تمام شرکت ها در تلاشند تا بتوانند در این بازار پرفایده نیز سهم بازار خوبی داشته باشند.

اما بر اساس گزارش های مالی سهماهه سوم سال 2020، سهم بازار هواوی در بازار گوشی هوشمند چین حدود 41.4 درصد بوده است. 

این یعنی هواوی سهمی بیش از دوبرابر نسبت به نزدیک ترین رقیب خود در این بازار دارد. این شرکت در این دوره موفق به ارسال بیش از 35 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به بازار شده است.  

آخرین آمارهای منتشره علاوه بر تائید اطلاعات قبلی واقعیت های جدیدی را نیز نمایان می کند. ترکیب بازار در چین بسیار متفاوت تر از بازار جهانی است و بازیگران اصلی نیز بسیار متفاوت هستند. در 12 ماه گذشته هواوی 40 درصد یا بیشتر از این بازار را در اختیار داشته است. 

عمده گوشی های هوشمند تولید شده در جهان در چین تولید می شوند. این یعنی بازار چین مملو از انواع برندها، کیفیت های مختلف گوشی بوده و درکل فراوانی محصول در این بازار بسیار زیاد است. این امر رقابت در این بازار را نیز سخت و پیچیده می کند. رسیدن به سهمی 40 درصد از این بازار تقریبا اتفاقی رویایی است که توسط هواوی محقق شده است. 

 تجارت جدید هواوی
این شرکت چینی شرایط جدیدی را در دو سال اخیر تجربه کرده که مجموع آن اتفاقات منجر به عرضه گوشی هوشمند تحت اکوسیستم اختصاصی این شرکت و سرویس های موبایلی هواوی (HMS) شده است. 

گوشی های مبتنی بر HMS این شرکت نیز در 7 ماه گذشته فروش قابل توجهی را ثبت کرده اند و در ماه اکتبر به رکورد فروش یک سوم از کل فروش هواوی دست پیدا کرده اند.

 به نظر می رسد هواوی در مسیر استقلال کامل قرار گرفته و به سمت بازاری باثبات برای محصولات خود حتی در حیطه HMS می رود. روندی که شاید در کوتاه مدت باعث کاهش سود این شرکت شود، اما در بلند مدت باعث خودکفایی کامل آن می شود. 

علاوه بر بازار گوشی هوشمند، هواوی اکنون در بازار لپتاپ، تبلت، محصولات پوشیدنی هوشمند و محصولات صوتی نیز فعال است و با فرمول موفقی که در بازار گوشی هوشمند امتحان خود را پس داده در این حوزه های جدید نیز فعالیت می کند. 

همچنین این شرکت برنامه بلند مدتی برای ورود به بازار تلویزیون هوشمند، مانیتور و کامپیوترهای رومیزی نیز دارد. 

 ارتقای جایگاه جهانی
از نظر جایگاه برند نیز هواوی در چند سال اخیر رشد خوبی را تجربه کرده است. در رتبه بندی موسسه معتبر Brand Finance که از لحاظ مالی و بانکی برندها را مورد بررسی قرار می دهد، هواوی جایگاه 10 در بین 500 برند برتر دنیا را کسب کرده است که نشان از سود شایان و فعالیت های تجاری شفاف این شرکت در این سال ها داشته است.

همچنین موسسه معروف Brandz نیز هواوی را در میان 100 شرکت با ارزش دنیا با رتبه 45 قرار داده است. فراموش نکنیم از روزی که هواوی اولین قدم ها را برای جهانی شدن برداشته 2 دهه نیز نگذشته که نشان از میزان رشد سریع و استراتژی جهانی قدرتمند این شرکت دارد. 

به هر حال، با توجه به تغییرات عمدهای که جهان در این سال ها به خود دیده و اتفاقات مهم آن باید دید چه آینده ای در پیشروی شرکت هواوی و در کل صنعت و فناوری قرار دارد. جهانی که به سمت دوران پس از کرونا پیش رفته و با روی کار آمدن مجدد عقلانیت در بزرگترین قدرت کنونی دنیا یعنی ایالات متحده آمریکا، تصور روزگاری بهتر برای آن دور از ذهن نیست.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :