fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 273652

امکانات جدید «تهران من» برای توانیابان

مشاور عالی و مدیر کل حوزه شهردار تهران از ارایه سرویس جدیدی در اپلیکیشن «تهران من» خبر داد که امکانی را برای ناشنوایان ایجاد می کند تا از طریق آن بتوانند در صورت وقوع حادثه، بدون نیاز به تماس تلفنی و تنها از طریق اپلیکیشن از آتش نشانی درخواست کمک کنند.
undefined

آی تی من-  مصطفی کاظمی اسفه گفت:  در این شیوه از درخواست امداد آتش نشانی که به زودی سرویس آن در «تهران من» ارایه خواهد شد، مکان وقوع حادثه یا حریق در نقشه و انواع حادثه با دسته بندی های از پیش تعیین شده به سادگی و در کوتاه ترین زمان ممکن، اعلام نیاز به امداد را به نزدیکترین مرکز آتش نشانی ارسال می کند. عضو هیات مدیره سازمان فاوای شهرداری تهران در ادامه به اماکن و فضاهای شهری مناسب سازی شده برای توانیابان اشاره کرد و افزود: شهروندان و توانیابان می توانند با مراجعه به نقشه تهران به نشانی map.tehran.ir و اپلیکیشن نقشه همراه تهران «رایا» به راحتی فضاهایی از جمله ایستگاه های مترو، بوستان ها، میادین میوه و تره بار را که برای استفاده توانیابان مناسب سازی شده است، شناسایی کنند و این سامانه و اپلیکیشن همچنین امکان مسیریابی به این نقاط را هم در اختیار کاربران قرار می دهد.به گفته کاظمی این اطلاعات تحت عنوان لایه «اماکن مناسب سازی شده برای معلولین» روی نقشه تهران قابل دسترسی است مشاور عالی شهردار تهران تاکید کرد: سامانه نقشه تهران دارای بیش از ۲۵۰ لایه اطلاعات مکانی مختلف است و کاربران با روشن کردن این لایه ها می توانند به اماکن خدماتی، بیمارستان ها، مراکز آموزشی، ایستگاه های مترو، محدوده های طرح ترافیک، پایانه های مسافربری و انواع مراکز تفریحی، تاریخی و مذهبی و ... دسترسی داشته باشند. اکنون اماکن مناسب سازی شده برای معلولان مثل ایستگاه های مترو مناسب ویلچر، ایستگاه های مترو مناسب معلولین و نابینایان، بوستان های مناسب معلولین، سرویس های بهداشتی، ساختمان های اداری، سرای محلات و بازار میوه و تره بار مناسب سازی شده برای استفاده توانیابان قابل مشاهده است.

گفتنی است این داده ها به صورت مداوم و با توجه به فعالیت های ستاد مناسب سازی شهرداری تهران به روزرسانی شده و برای استفاده توانیابان روی نقشه تهران و اپلیکیشن «رایا» جایگذاری مکانی می شود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :