fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 273677

تأکید پوتین بر اهمیت توسعه صنعت هوش مصنوعی

رئیس جمهور روسیه در یک جلسه عمومی در کنفرانس بین المللی آنلاین «سفر هوش مصنوعی» تأکید کرد که صنعت هوش مصنوعی یک هیجان زودگذر نیست و به مرور محو نخواهد شد.
undefined

فناوران- ولادیمیر پوتین گفت: ما در حال تخصیص منابع جدی اعم از مادی و اداری برای ایجاد و توسعه فناوری ها هستیم. این به معنی خرج کردن این منابع، خرید ابزارهای پیشرفته و دیگر وسایل خانگی نیست. هوش مصنوعی به اصطلاح یک هیجان و مُد زودگذر یا جریان گذرا نیست که فردا و پس فردا محو یا ناپدید شود؛ نه، این امر اتفاق نخواهد افتاد.

وی در ادامه تأکید کرد که در حافظه تاریخی جهان موارد بسیاری وجود دارد که در آن ها شرکت های بزرگ و جهانی و حتی کشورها در زمان ایجاد یک نوآوری فناورانه در خواب به سر می بردند و یک شبه از یک مرحله تاریخی حذف شدند.

پوتین گفت: باید این موضوع را به یاد داشته باشیم. از همکارانم در وزارت خانه ها، ادارات، مناطق مختلف فدراسیون روسیه، شرکت های دولتی، مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها می خواهم که اکنون صدای من را بشنوند؛ ما باید مسائلی را که دارای سطح جدیدی از پیچیدگی هستند، حل کنیم.

رئیس جمهور روسیه همچنین افزود که این امر، امتحان دشواری برای بسیاری است چرا که توانایی آن ها برای رها کردن ایده های نخ نما، الگوها و کلیشه ها و آمادگی برای تغییر، یادگیری و رهبری را به آزمون می گذارد.

وی ادامه داد: اما در عین حال، شرایط فعلی چالش الهام بخشی برای مدیران، سرمایه گذاران و مهندسان قوی، جسور و مدرن است.

منبع:تسنیمنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :