fanavaran
آخرین اخبار
facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی
کد خبر : 756

راه اندازی رشته امنیت فناوری اطلاعات در دانشگاه دفاع ملی

ريیس دانشگاه عالی دفاع ملی از راه اندازی دو رشته امنیت فناوری اطلاعات و حفاظت اطلاعات در این دانشگاه خبر داد و اعلام کرد که به زودی رشته های راهبردی دیگر نیز در این دانشگاه راه اندازی می شود.

خبرگزاری مهر - ابراهیم حسن بیگی درباره راه‌اندازی رشته امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: ایجاد این رشته تحصیلی پیشنهاد دانشگاه عالی دفاع ملی است و در این زمینه باید به موازات توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات به امنیت آن نیز توجه داشت، چون در غیر این صورت، شکافی ایجاد و این شکاف به نقطه آسیب‌پذیری تبدیل می‌شود.
وی گفت: متاسفانه برداشتی که درباره موضوع امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور وجود دارد، یک برداشت وارداتی است که این موضوع موجب آسیب‌پذیری می‌شود و از این رو تغییر رویکرد و فرهنگ‌سازی در این زمینه ضروری است.ريیس دانشگاه عالی دفاع ملی در ادامه گفت: کسانی که در گرایش فناوری اطلاعات تخصص دارند می‌توانند این رشته را در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مختلف کشور با رویکرد بومی فراگیرند تا بتوانند مسایل و مشکلات این حوزه را حل و فصل کنند.
پذیرش دانشجو در رشته "حفاظت اطلاعات"
حسن بیگی همچنین از پذیرش دانشجو در رشته "حفاظت اطلاعات" خبر داد و افزود: مقدمات اولیه برای راه‌اندازی این رشته فراهم شده است و این رشته بنابر تقاضای سازمان‌های حفاظت و اطلاعات قرار است در این دانشگاه راه‌اندازی شود.
 وی درباره هدف راه‌اندازی این رشته تاکید کرد: هدف از راه‌اندازی این رشته از جمله همگرایی مدیران در حوزه‌های راهبردی با نگاه به آینده و با توجه به ضرورت‌هایی است که در این حوزه ایجاد شده است.
ريیس دانشگاه عالی دفاع ملی از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی رشته‌های راهبردی دیگر در دانشگاه عالی دفاع ملی خبر داد و گفت: با توجه به نیاز بخش مدیریت فرهنگی کشور به راه‌اندازی رشته مدیریت راهبردی فرهنگ، این رشته نیز در سال آینده راه‌اندازی می‌شود.
 حسن بیگی افزود: هم اکنون مراحل نهایی راه‌اندازی این رشته در کمیته‌های تخصصی مورد بررسی قرار گرفته است و به زودی در شورای برنامه‌ریزی و گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصویب می‌شود.
وی با بیان اینکه در سال جاری سه رشته راهبردی جدید در دانشگاه راه‌اندازی شده است، افزود: این رشته‌ها بر اساس مصوبات شورای برنامه‌ریزی و گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری راه‌اندازی شد که هم اینک ترم دوم این رشته‌ها در حال تدریس است.
به گفته حسن بیگی، آینده‌پژوهی، مدیریت دانش و پدافند غیرعامل سه رشته جدیدی است که در سال جاری در دانشگاه عالی دفاع ملی راه‌اندازی شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :