fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
کد خبر : 273690
تاریخ انتشار : 17 آذر 1399 11:53

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران:

دستورالعمل حمایت از فعالیت مراکز تجاری و بازاریابی محصولات تصویب شد

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: دستورالعمل حمایت از تاسیس و فعالیت مراکز تجاری و بازاریابی محصولات و خدمات از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت تصویب و ابلاغ شد.
undefined

فناوران -حمید زادبوم افزود: با توجه به بند ۴ تصویب نامه کمیسیون موضوع اصل ۱۳۸ قانون اساسی و در چارچوب تحقق بند ۱۰ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در زمینه حمایت همه جانبه و هدفمند از صادرات کالاها و خدمات به تناسب ارزش افزوده با هدف ارزآوری مثبت و اجرایی کردن مفاد بسته های حمایت از صادرات غیرنفتی کشور، همچنین بر اساس اهداف و وظایف قانونی سازمان توسعه تجارت ایران مندرج در ماده ۵ اساسنامه، دستورالعمل حمایت از تاسیس و فعالیت مراکز تجاری و بازاریابی محصولات و خدمات ایرانی در خارج از کشور از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تصویب و برای اجرا توسط سازمان توسعه تجارت ایران، ابلاغ شد.

وی افزود: هدف این دستورالعمل توسعه بازاریابی و صادرات محصولات و خدمات ایران در خارج از کشور و تسهیل زمینه همکاری های تجاری بین بنگاه های کشور میزبان و ایران است.

معاون وزیر صنعت خاطرنشان کرد: دامنه این دستورالعمل شامل تمام اشخاص حقوقی عضو بانک اطلاعات مجریان رویدادهای تجاری سازمان، شرکت های مدیریت صادرات دارای مجوز از سازمان که فعالیت آنها به نوعی در ارتباط با صادرات باشد، تشکل های عضو مورد تایید و صاحب صلاحیت اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی و اتاق تعاون ایران که مطابق اساسنامه خود مجاز به فعالیت در امور صادرات هستند و اشخاص حقوقی صادرکننده کالا و خدمات که دارای فعالیت صادراتی مستمر باشند، می شود.

زادبوم تصریح کرد: با توجه به اهمیت تشکل گرایی، متقاضیان عضو تشکل های صادراتی و اعضای اتاق های بازرگانی و تعاون در صورت دارا بودن صلاحیت های عمومی و تخصصی در اولویت خواهند بود.

وی افزود: این دستورالعمل شامل دفتر تجاری انحصاری یک شرکت با برند تجاری خاص نمی شود و حداقل شرط لازم ارائه خدمات برای یک گروه کالایی صادراتی است.

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به استناد مفاد مصوبه سال ۹۴ هیأت وزیران در چارچوب اجرای سیاست های کلی و چارچوب برنامه ملی پیشبرد برون گرایی اقتصاد، به منظور تحقق اهداف توسعه سال ۱۳۹۹ بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی را تهیه و به تأیید کارگروه منتخب (سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت جهاد کشاورزی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و صندوق توسعه ملی) رساند که مورد تصویب قرار گرفت.

بر این اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است، گزارش عملکرد ماهانه نظارت بر اجرای مؤثر مفاد بسته را به دبیرخانه ستاد ارسال کند.

منبع:سازمان توسعه تجارتنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :