fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 264053
تاریخ انتشار : 20 آذر 1398 13:25

روباتی که علف های هرز را نابود می کند

یک شرکت انگلیسی روباتی ساخته که علف های هرز را در مزرعه شناسایی و با پالسی از الکتریسیته آنها را از ریشه نابود می کند. قرار است این سیستم ۲۰۲۰ میلادی آزمایش شود.
undefined

فناوران- استارت آپ انگلیسی Small Robot Company این روبات را ساخته است. این شرکت سال گذشته سه روبات مخصوص خدمات نگهداری کشاورزی ابداع کرد که تام، دیک و هری نام داشتند. این روبات ها برای اتوماسیون برخی فعالیت های کشاورزی وهمچنین کاهش هزینه ها ساخته شده بودند.
تام یک روبات ردیابی علف های هرز است که مساحت ۲۰ هکتار را پوشش می دهد و روزانه با استفاده از سیستم ناوبری و دوربین های نصب شده منطقه مذکور را بررسی می کند. دوربین های این روبات با وضوح میلی متری علف های هرز را شناسایی می کنند.
روبات هری مجهز به یک مته است و طوری طراحی شده تا دانه گیاهان را با دقت بالایی بکارد و همچنین این روبات می تواند مکان کشت انواع گیاهان را ثبت کند تا نقشه ای دقیق از آن فراهم کند.
اکنون این شرکت اطلاعاتی از روبات دیک منتشر کرده است. این روبات به طور تجاری عرضه می شود و مجهز به فناوری از بین بردن علف های هرز است که استارت آپ Rootwave آن را ابداع کرده است. این روبات با استفاده از الکتریسیته علف های هرز را از داخل یعنی از ریشه می سوزاند. منفعت اصلی این شیوه کشتن علف های هرز آن است که دیگر نیازی به مواد شیمیایی نیست و همچنین از کیفیت خاک و تنوع زیستی آن برای نسل آینده محافظت می شود.  قرار است روبات های علف کش در ۲۰۲۰ میلادی در ۲۰ مزرعه انگلیس آزمایش شوند. شرکت سازنده امیدوار است سرویس های خود را در ۲۰۲۱ میلادی به طور تجاری عرضه کند.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :