fanavaran
آخرین اخبار
کد خبر : 272888
تاریخ انتشار : 30 مهر 1399 13:7

رای گیری برای احضار مدیران توییتر و فیس بوک به مجلس سنا

کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا، قصد دارد که فردا (پنج شنبه) درباره احضار مدیران ارشد توییتر و فیس بوک رای گیری کند تا آنها درباره اتهامات تبعیض علیه سیاستمداران محافظه کار پاسخگو باشند.
undefined

فناوران- دربیانیه این کمیته آمده است: اگر درباره شهادت داوطلبانه این مدیران توافقی حاصل نشود، کمیته درباره احضار آنان به مجلس سنا در تاریخی معین رای گیری انجام می دهد.

به نوشته نشریه پلیتیکو، قرار است این مدیران درباره اتهامات تبعیض علیه محافظه کاران شهادات دهند.

پس از آنکه توییتر پست کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ درباره اتهاماتی علیه جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و پسرش را مسدود کرد، رئیس جمهور آمریکا و متحدان جمهوریخواه او به شدت از این شبکه اجتماعی انتقاد کرده اند.در ابتدا قرار بود رای گیری درباره ارسال احضاریه برای جک دورسی، مدیر ارشد اجرایی توییتر و مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس بوک دیروز انجام شود. در صورتی که اعضای کمیته به این اقدام رای دهند،  دورسی باید در مجلس حاضر و درباره اتهاماتی مربوط به تبعیض علیه پست های محافظه کاران پاسخ دهد.

همچنین به گفته لیندزی گراهام، رئیس کمیته قضایی مجلس سنا، ابتدا قرار بود رای گیری درباره احضار دورسی به مجلس انجام شود، اما بعدا زاکربرگ نیز افزوده شد.

این کمیته اکنون تصمیم دارد درباره احضار این دو مدیر ارشد اجرایی به طور جداگانه رای گیری کند. همچنین کمیته قضایی مجلس در بیانیه ای اعلام کرد به مذاکرات با این شرکت ها برای شهادت داوطلبانه در مجلس سنا ادامه می دهد.

طبق بیانیه صادر شده در صورتی که احضاریه برای دورسی و زاکربرگ ارسال شود، آنها باید در مجلس سنا حاضر شوند و درباره سرکوب یا سانسور گزارش نیویورک پست و هرگونه قوانین و عملکردهای مدیریت محتوا پاسخگو باشند که روی انتخابات ریاست جمهوری تاثیرگذار است یا در آن دخالت می کند.

منبع:مهرنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :