fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
یادداشت سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گفت و گوی سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
کد خبر : 273704
تاریخ انتشار : 17 آذر 1399 12:34

اتصال ۳۰ میلیارد دستگاه به اینترنت چیزها تا 2025

ظرف پنج سال آینده تعداد دستگاه های متصل به اینترنت چیزها (IoT) با رشدی سریع به بیش از ۳۰ میلیارد واحد می رسد و تعداد آنها از تعداد دستگاه های غیر متصل به اینترنت چیزها پیشی می گیرد.
undefined

فناوران- در سال ۲۰۲۰ تعداد دستگاه ها و وسایل مرتبط به اینترنت چیزها مانند خودروها، لوازم خانگی هوشمند، تجهیزات و ابزار صنعتی و غیره از تعداد ابزار غیر متصل به اینترنت چیزها مانند گوشی ، لپ تاپ و رایانه پیشی گرفت.

یافته های مؤسسه IoT Analytics نشان می دهد که تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۱.۷ میلیارد وسیله و ابزار مختلف در سراسر جهان به اینترنت متصل خواهند شد که از این تعداد ۱۱.۷ میلیارد وسیله یعنی حدود ۵۴ درصد از آنها به اینترنت چیزها وصل می شوند. 

IoT Analytics بر این باور است که رشد استفاده از حسگرها و ابزار و لوازم الکترونیکی هوشمند خانگی و تجاری عامل اصلی این تحول است. استفاده از مچ بندهای ورزشی هوشمند و دیگر ابزار خانگی قابل اتصال به اینترنت نیز در سال های اخیر رشد کرده و در بسیاری از شهرها نیز شاهد استفاده از زیرساخت های هوشمندی هستیم که به اینترنت چیزها متصل می شوند.

در سال ۲۰۲۰ بازار محصولات اینترنت چیزها ارزشی بیش از ۴۲۳ میلیون دلار داشت که انتظار می رود این رقم با رشدی قابل توجه تا سال ۲۰۲۵ به ۲.۵ میلیارد دلار برسد.

منبع:مهرنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :