آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13687
تاریخ انتشار : 2 مهر 1391 10:51
تعداد بازدید : 6784

در گفت‌وگوی فناوران با مدیر عامل شرکت سیف سافت مطرح شد:

راهکارهای امنیتی خاص هر سازمان را پیشنهاد می دهیم

انواع و اقسام موجودات موذی دیجیتالی، دزد و مخرب در دنیای مجازی که به محض کشف یک دریچه از فضای شخصی کاربران سر در آورده، خرابی به بار می آورند، معضل دشواری است که این روزها گریبان اهالی دنیای مجازی را گرفته است. اما همپای تولد و رشد بی رویه این موجودات مخوف، کارشناسان حوزه امنیت فضای مجازی هم بیکار ننشسته مدام در حال طراحی و ساخت ابزارهایی هستند که کاربران را از شر این مزاحمان دیجیتالی نجات دهند. شرکت های سازنده نرم افزارهای امنیتی هم نتیجه سازمان یافته این مبارزه سخت به شمار می روند.

کسپرسکی، نورتون، پاندا و ویست اسامی‌شرکت‌های امنیتی  هستند که بر سر زبان‌ها افتاده‌اند و محصولات شرکت کسپرسکی در این میان به دلیل پیشینه و فراوانی محصول در ایران بیش از سایرین مشتری دارد.
شرکت سیف سافت یکی از شرکای این شرکت در بازار ایران است که علاوه بر ارایه نرم‌افزارهای ضدویروس شرکت کسپرسکی، راهکارهای امنیتی در راستای بالا بردن سطح امنیت در فضای مجازی به مشتریان خود ارایه می‌دهد. برای آشنایی با فعالیت‌های این شرکت گفت‌وگویی با فرزاد شهنازیان مدیر عامل این شرکت ترتیب داده‌ایم که می‌خوانید.
 شرکت سیف سافت از چه سالی و در چه زمینه‌ای فعالیت خود را آغاز کرد؟
سیف سافت در سال 1384در زمینه طراحی و ارایه نرم‌افزار‌های خاص برای مشتریان به بازار وارد شد. این شرکت سال گذشته با تغییر سهامداران خود تغییر استراتژی هم داد و به یک شرکت امنیتی تبدیل شد.
سيف سافت با وجود پشتوانه چندين ساله در حوزه امنيت اطلاعات و تجهيزات موبايل پا به اين عرصه گذاشته است و با هدف ارایه راهکار‌هاي امنيت اطلاعاتي محصولات شرکت‌هاي مختلفی همچون کسپرسکي، سايبروم و GFI را عرضه می‌کند.
 سیف سافت محصولات شرکت‌های عنوان شده را پشتیبانی هم می‌کند؟
مجموعه سیف سافت به عنوان نخستین مجموعه در حوزه نرم‌افزارهای امنیتی، خدمات خود را منطبق بر چارچوب استاندارد ITIL ارایه می‌کند. این استاندارد به ما  کمک می‌کند تا خدمات خود را هر چه بهتر در اختیار مشتریان قرار دهیم.
 شعار سازمانی شرکت سیف سافت « امنیت، یک سطح بالاتر» انتخاب شده است. درباره این شعار توضیح دهید.
شرکت سيف سافت با توجه به این شعار سعي در ارایه تعريف جديدي از راهکار‌هاي امنيتي به همراه خدمات فني و مهندسي مناسب دارد. ما سعی کردیم در راستای بالا بردن امنیت سازمان‌ها و همچنین پیشی گرفتن از رقبا وارد مسایل معماری امنیت شویم تا علاوه بر فروش بالا راهکارهای مخصوص هر سازمان را برای بالا بردن سطح امنیت ارایه کنیم. این راهکارها در مجموع در تمامی‌ابعاد مدیریتی، اجرایی، پشتیبانی و سایر حوزه‌های IT و امنیت شبکه قابل پیاده سازی خواهد بود.
 سیف سافت این راهکارها را همراه با محصولات خود به مشتریان ارایه می‌کند؟
خیر. ما بعد از بررسی دقیق تمامی ‌جوانب و نیازهای سازمان، در صورت نیاز از سبد کالای شرکت استفاده خواهیم کرد اما اگر نیاز سازمان در سبد کالای شرکت نباشد ما راهکار را در اختیار مشتریان قرار خواهیم داد.
 در حال حاضر شرکت‌های بسیاری اقدام به وارد کردن محصولات ضد ویروس کسپرسکی می‌کنند، با توجه به رقبای بسیار در این زمینه به چه دلیل سیف سافت این برند را برای عرضه انتخاب کرد؟
دلیل اصلی این انتخاب بکر بودن بازار این نرم‌افزار ضدویروس است که همچنان خریداران خود را دارد و با وجود شرکت‌های مختلف درصد سود مناسبی دارد. دومین دلیل انتخاب این برند تجربه همکاران‌مان در زمینه فروش این برند است. در نتیجه کسپرسکی به دلیل اعتبار، نوع خدمات و پایبند بودن به تعهدات به عنوان بهترین گزینه برای شروع فعالیت سیف سافت در زمینه نرم‌افزارهای ضد ویروس انتخاب شد.
 وجه تمایز شما با سایر شرکت‌هایی که واردکننده این نرم‌افزار ضد ویروس هستند چیست؟
ما با بررسی و تحقیق دقیق در بازار سعی کردیم حفره‌های موجود در ارایه خدمات امنیتی را شناسایی کنیم و علاوه بر ارایه این نرم‌افزار نیازهای امنیتی سازمان‌ها را نیز برطرف کنیم و در راستای شعار امنیت یک سطح بالاتر عمل کنیم. با این کار به مشتریان خود اطمینان می‌دهیم که همراه با سیف سافت آرامش بیشتری خواهند داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :