آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186708
تاریخ انتشار : 26 تیر 1395 10:48
تعداد بازدید : 2081

گزارشی از نمایشگاه استارت‌آپ‌های مالی ایران، خاورمیانه و شمال آفریقا (فین‌استارز 2016)

فرصتی برای فرصت سازی

Finex به عنوان بزرگ ترين رويداد ايران در زمينه بورس، بانک و بيمه، سالانه با حضور جمع كثيري از شركت هاي توانمند داخلي و خارجي در این زمينه ها برپا مي شود و فرصتي است که شركت هاي فعال، دستاوردها و خدمات خود را در معرض دید دست اندركاران و متخصصان اين عرصه قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضاي بازارها و سمت و سوي رشد اين عرصه، فعاليت ها و نوآوري هاي آتي خود را معرفي کنند. رویداد فین استارز همزمان با نهمین نمایشگاه Finex از 20 تا 23 تیرماه امسال در سالن A38 محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

فناوران- فین استارز بزرگ ترین نمایشگاه استارت آپ های مالی ایران و منطقه خاورمیانه است که با همکاری شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس برپا شد. در این رویداد صاحبان استارت آپ ها، شتاب دهنده ها، فرشتگان سرمایه گذار، صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر و فعالان اکوسیستم استارت آپی کشور فرصت داشتند تا در فضایی تعاملی به شبکه سازی، معرفی و فرصت آفرینی بپردازند. 50 استارت آپ  برتر مالی (بانک، بورس و بیمه) در این نمایشگاه فعالیت های خود را معرفی کردند. همچنین 10 صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر برای معرفی خدمات و پورتفوی خود غرفه هایی در اختیار داشتند. طی این 4 روز ، 9 سخنرانی و 9 میزگرد تخصصی با موضوع های سرمایه گذاری خطرپذیر و صندوق های جسورانه، فرصت ها و چالش های جذب سرمایه گذار خارجی در استارت آپ های ایرانی، نحوه ارزش یابی استارت آپ ها، API بانکی و بازیگران انحصاری آن، نقش فرشتگان سرمایه گذار در توسعه اکوسیستم استارت آپی کشور، فرهنگ سرمایه گذاری مشارکتی بخش دولتی و خصوصی، بررسی شرایط تحقق تأمین سرمایه جمعی (Crowd Funding)، سرمایه‎گذار خوب کیست و چالش‎های سرمایه‎گذاری Seed و چالش های جایگاه قانونی استارت آپ های فین تک در فضای نمایشگاهی برگزار شد.
بهنام چاووشی، رییس اداره امور نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، رضا غلامعلی پور، معاون توسعه بازار شرکت فرابورس ایران، مهران افسری، مدیر سیستم های نوین بانکی شرکت خدمات انفورماتیک، سید حسین دباغیان، معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی، محمدجواد فرهانیان، مدیر آموزش و فرهنگ سازی شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، خسرو سلجوقی، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران (مدیر تحقیق و توسعه شرکت فرابورس)، سعید احمدی پویا، معاون توسعه و نظارت شاپرک و مهرناز حیدری، دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صندوق ها و نهادهای سرمایه گذاری خطرپذیر از سخنرانان این نمایشگاه بودند.
فضای نمایشگاه به گونه ای تنظیم شده بود که استارت آپ ها بتوانند از جلسات مربیگری با مربیان با سابقه  صنعت مالی و سرمایه گذاری کشور بهره ببرند و پس از آن، طی جلسات خصوصی، با سرمایه گذاران گفت وگو داشته باشند. بیش از 20 مربی و سرمایه گذار در این نمایشگاه حضور داشتند، 80 جلسه مربیگری و 120 جلسه سرمایه گذاری به صورت خصوصی برگزار شد.
فین استارز فرصتی بود برای فرصت سازی! حضور برترین استارت آپ های مالی کشور، خاورمیانه و شمال آفریقا، صندوق های سرمایه گذاری جسورانه، فرشتگان سرمایه گذار و افراد تاثیرگذار این صنعت در فضایی تعاملی باعث خواهد شد تا شبکه سازی و دیالوگ سازنده ای در این فضا صورت پذیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :