آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219681
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1396 9:7
تعداد بازدید : 6675

نیکون نخستین دوربین حرفه ای بدون آیینه را عرضه می کند

نیکون نخستین شرکتی است که دوربین عکاسی حرفه ای بدون آیینه را به دست کاربران می رساند.

موبنا – شرکت های تولیدکننده دوربین های دیجیتالی از جمله سونی، فوجی فیلم و اُلیمپوس در زمینه تولید مدل های بدون آیینه به موفقیت های فراوان دست یافتند و با این وجود شرکت نیکون  در این عرصه محتاطانه تر گام برداشت و محصولات خود را به صورت محدودتر به دست کاربران رساند. 
با این وجود به نظر می رسد سیاست های نیکون تغییر کرده است و این شرکت هم اکنون گام های جدیدی به جلو برمی دارد تا دوربین های دیجیتالی بدون آیینه را به دست مشتریان خود برساند.
«تتسورو گوتو» مدیر مرکز تحقیق و توسعه نیکون این خبر را منتشر کرد و در آخرین مصاحبه خود با یک خبرگزاری ژاپنی توضیح داد شرکت او در حال ساخت دوربین های بدون آیینه است.
این خبر در حالی منتشر شد که چندی پیش در آخرین بیانیه شرکت نیکون گفته شده بود به صورت جدی روی دوربین های بدون آیینه کار می کند و پیش بینی شده است محصول بعدی فول-فریم این شرکت بدون آیینه به دست مشتریان برسد.
گوتو اظهار داشت که نیکون نخستین شرکتی است که دوربین عکاسی حرفه ای بدون آیینه را به دست کاربران می رساند. البته باید گفت در حالی که این خبر از سوی مدیر تحقیق و توسعه شرکت نیکون منتشر شد است، هم اکنون شرکت ژاپنی سونی دوربین دیجیتالی را با نام  A9 روانه بازار کرده است که به صورت فول-فریم و بدون آیینه به دست کاربران می رسد.
نیکون با این اتفاق سعی دارد دوره تازه ای از رقابت های خود را با شرکت کانن آغاز کند و اینطور که منابع آگاه می گویند، کانن هم اکنون سرمایه گذاری بسیار گسترده ای در عرصه دوربین های دیجیتالی بدون آیینه و فول-فریم انجام داده است و از سال ۲۰۱۸ میلادی این محصولات را روانه بازار می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :