آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224834
تاریخ انتشار : 23 آبان 1396 9:3
تعداد بازدید : 5764

قاچاق در کمین بازار دوربین های عکاسی ورزشی

افزایش قیمت دلار آزاد در هفته های اخیر بازار خرید و فروش دوربین های دیجیتال عکاسی را به انزوا کشید.

فناوران- بررسی های بازاری مشخص کرده است که بازار دوربین های عکاسی کامپکت و نیمه حرفه ای به شدت با ریزش تقاضا مواجه شده است و حتی این ریزش را در بازار دوربین های حرفه ای مشاهده می کنیم.
نتیجه این اتفاق جلب توجه کاربران حرفه ای به دوربین و به ویژه تجهیزات عکاسی قاچاق و همچنین رشد خرید نمونه های کارکرده است.
فعالان بازار دوربین های عکاسی هم با بیان این مطلب که بازار دوربین های عکاسی دیجیتال با کاهش چشمگیر تقاضا مواجه شده است، می گویند: میزان کاهش تقاضا در مقایسه با سال گذشته حدود 30 درصد و در مقایسه با دو سال قبل حدود 50 درصد بوده است.
برخی از کسبه بازار از رونق نسبی بازار دوربین های سری اکشن یا ورزشی خبر می دهند؛ اما فعالان بازار می گویند: این دوربین ها هم فروشی در حد انتظار ندارند و افرادی که مخاطب خرید این دوربین ها هستند، ترجیح می دهند کالا را به صورت مسافری از خارج از کشور خریداری کنند تا زیر بار پرداخت تعرفه و مالیات بر ارزش افزوده و سایر هزینه های جانبی نروند.
علی کاروانی، یکی از فعالان بازار دوربین های عکاسی می گوید: پیش از این تصور می شد ورود گوشی های موبایل موجب رکود بازار دوربین های عکاسی شده است؛ اما حقیقت این است که گرانی دلیل این اتفاق است؛ چرا که اگر غیر از این بود شاهد رشد قاچاق در بازار دوربین های عکاسی نبودیم.
کارشناسان هم با تایید این موضوع می گویند: اگر چه نمی توان منکر تاثیری شد که دوربین های موبایلی روی بازار دوربین گذاشته است ؛ اما تقاضا برای این کالا در حدی وجود دارد که متوجه خطر رشد قاچاق و ورود کالای مسافری به بازار شده ایم. به گفته کارشناسان، با توجه به محبوییت دوربین های سری ورزشی شاهد رشد قاچاق درباره این دوربین ها هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :