آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226520
تاریخ انتشار : 13 آذر 1396 10:41
تعداد بازدید : 7049

با وجود رشد سریع تکنولوژی در حوزه دوربین‌های دیجیتال

آنالوگ های نوستالژیک همچنان محبوب هستند

اگر چه در سال های اخیر افزایش قابلیت های موبایل ها و جلب توجه کاربران به سمت عکاسی موبایلی به رکود بازار دوربین های عکاسی دامن زده است؛ اما عکس های کاغذی و دوربین های آنالوگ همچنان محبوب هستند و بسیاری از عکس بازها، از آنها به عنوان میراثی ارزشمند از گذشته یاد می کنند.

فناوران- همین موضوع موجب شده است بازار آنالوگ فروش های دوربین در مناطقی چون خیابان ناصرخسروی تهران و جمهوری گرم باشد. البته گرمایی که به برکت وجود مخاطبان خاص دوربین های آنالوگ ایجاد شده است و اگر این روزها سری به خیابان ناصرخسروی تهران بزنید، شاهد عرضه دوربین های آنالوگ قدیمی و معاصر، فیلم های عکاسی و کاغذهای مخصوص چاپ عکس خواهید بود. این دوربین و تجهیزات عکاسی امروزه در رده کالاهای گران قیمت قرار گرفته و حتی نمونه های قدیمی تر محبوبیت بیشتری دارند.
به گفته محمد روحی یکی از کسبه بازار دوربین های عکاسی در خیابان ناصر خسرو، تا سه یا چهار سال قبل که دوربین های دیجیتال بازار را قبضه کرده بودند، کمتر از 5 فروشگاه در زمینه عرضه دوربین های آنالوگ و تجهیزات و مواد مصرفی این دوربین ها فعال بودند؛ اما با وجود رشد تکنولوژی و عرضه دوربین های جدیدتر، در سال های اخیر شاهد رشد تقاضا و همچنین عرضه کنندگان دوربین های آنالوگ هستیم.
به گفته یکی دیگر از فعالان بازار دوربین های آنالوگ، تجربه ثابت کرده است که مردم به کالاهای قدیمی که آنها را به یاد گذشته می اندازد گرایش دارند و همین میل و علاقه به کالاهای نوستالژیک به رونق بازار دوربین های آنالوگ منجر شده است.
به گفته وی، رونق بازار دوربین های پولاروید در سال گذشته نشان از رشد تقاضا برای کالاهای نوستالژیک دارد و به نظر می رسد که با وجود رشد تکنولوژی و عرضه کالاهای جدید به بازار همچنان فضایی برای کالاهای نوستالژیک وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :