آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232172
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1396 11:11
تعداد بازدید : 4596

دوربینی که زمان مناسب عکاسی را تشخیص می دهد

گوگل با استفاده از دانش و تجربه تعدادی عکاس حرفه ای، دوربین پیشرفته ای موسوم به کلیپس طراحی کرده که خود با استفاده از هوش مصنوعی زمان مناسب برای عکاسی را تشخیص می دهد.


مهر- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت دیجیتال ترندز، این دوربین کوچک که قابل نصب به لباس و دیگر لوازم است، خود زمان مناسب برای فشردن شاتر و عکس گرفتن را بر اساس مهارت حاصل از انتقال تجربه عکاس های حرفه ای تعیین می کند.
بسیاری از برنامه های هوش مصنوعی تا به آن حد بزرگ و حجیم هستند که اتصال آنها به سخت افزارهای کلود و حافظه های حجیم ضروری است. اما دوربین کلیپس گوگل به گونه ای طراحی شده که کل برنامه مورد نیاز برای فعالیت آن در درون یک دوربین قرار دارد.
علاوه بر این تمهیدات امنیتی در نظر گرفته شده تا کل محتوا تا زمانی که کاربر تصمیم به ارسال آن در فضای مجازی بگیرد، آفلاین باقی بماند. مهندسان گوگل می گویند برای تکمیل نرم افزار مورد استفاده در این دوربین نزدیک به سه سال وقت صرف کرده اند.
بررسی ها نشان می دهد این دوربین با بررسی سوژه ها، میزان نور، عمق تصویر و دیگر عوامل بهترین تصمیم را برای عکس گرفتن می گیرد و درک بسیار بالایی از امور زیبایی شناسانه دارد.
هوش مصنوعی این دوربین با دریافت عکس های تازه و تجربیات عکاسان حرفه ای کماکان در حال افزایش است؛ لذا می تواند عکس هایی با حذف لرزش و بدون هیچ نقطه تار تهیه کند و در صورت قرار داشتن انگشت فرد در برابر لنز از عکاسی خودداری کند تا این مشکل برطرف شود. زمان عرضه این دوربین مشخص نیست، ولی قیمت آن ۲۵۰ دلار اعلام شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :