آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233528
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1396 10:44
تعداد بازدید : 4274

هشدار اتحادیه اروپا به توییتر و فیس‌بوک

درباره حذف محتوا از صفحه کاربران توضیح دهید

اتحادیه اروپا نسبت به حذف محتوایی که کاربران در دو شبکه اجتماعی توییتر و فیس بوک منتشر می کنند و نیز معلق کردن اکانت برخی از کاربران در این شبکه ها انتقاد کرد و به توییتر و فیس بوک هشدار دارد.
undefined
فناوران - اتحادیه اروپا اعلام کرد: تغییرات به وجود آمده در سرویس گوگل پلاس با انتظارات این اتحادیه سازگاری دارد. با این حال از روند ایجاد تغییرات از سوی فیس بوک و مخصوصا توییتر انتقاد داریم. یکی از سخنگویان اتحادیه اروپا می گوید که از به ثمر نشستن قوانین تازه اروپا برای حفاظت از کاربران خشنود است اما «این غیرقابل پذیرش است که روند تغییرات هنوز به اتمام نرسیده و چنین زمانی می طلبد».
طی ماه گذشته میلادی، اتحادیه اروپا به شبکه های اجتماعی دستور داد طی مدت مشخصی، نسبت به حذف محتویات تنفرآمیز اقدام کند. این اتحادیه به کاربران اروپایی اطلاع داد که می توانند فیس بوک، توییتر و سایر سایت های مشابه را به دادگاه های اروپا (و نه آمریکا) بکشانند. اگرچه از آن زمان بسیاری از مشکلات بزرگ این دو شبکه اجتماعی برطرف شده، اما محتویات کلاهبردارانه هنوز برای کاربران دردسرساز تلقی می شوند و اتحادیه اروپا معتقد است فیس بوک و توییتر در حال شانه خالی کردن از مسوولیت هایشان هستند.
این اتحادیه از فیس بوک می خواهد که روند حذف برخی محتویات خاص را برای کاربران شرح دهد و از سوی دیگر، توییتر باید یک بند خاص از قوانین خود را حذف کند که به این کمپانی اجازه می دهد به صورت نامحدود، توییت های کاربران را حذف کند. علاوه بر این، هر دو شبکه باید به مقامات اطلاع دهند که طی چه مدتی محتویات غیرقانونی را حذف می کنند. به عنوان مثال در سال 2016، اکثر شبکه های اجتماعی بر سر حذف محتویات تنفرآمیز در مدت زمان 24 ساعت توافق کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :