آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233529
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1396 10:45
تعداد بازدید : 5498

با درخواست دولت مسکو موافقت شد

اینستاگرام فساد مالی روسیه را سانسور می کند

شبکه اجتماعی اینستاگرام، با درخواست روسیه برای سانسور پست های آلکسی ناوالنی درباره فساد مالی موافقت کرد. آلکسی ناوالنی از رهبران مخالف دولت ولادیمیر پوتین است.
undefined
فناوران - روسی های پیش از این درخواست سانسور آلکسی ناوالنی را درباره فساد مالی به یوتیوب نیز داده بود. یوتیوب هنوز به این درخواست روسیه هنوز تن نداده است. 
اینستاگرام تا پایان هفته گذشته چند پست آلکسی ناوالنی را سانسور و امکان دسترسی کاربران به آنها را مسدود کرد. 
بی بی سی گزارش داده آلکسی ناوالنی در چند سال اخیر با شعار مبارزه با فساد به عرصه سیاسی روسیه وارد شده است. او یک تحصیل کرده رشته حقوق است و بارها دولت ولادیمیر پوتین را به فساد مالی متهم کرده و می گوید نظام روسیه به یک حکومت تحت سیطره متمولان و صاحبان قدرت و سرمایه (الیگارشی) بدل شده است. پست های سانسور شده ناوالنی در ایسنتاگرام نیز در راستای همین اتهام ها بود. او چند روز پیش ویدیویی از الگ دیریپاسکا، میلیاردر روس منتشر کرد که در قایق تفریحی مجلل خود با سرگئی پیرخودکو، معاون نخست وزیر دیدار می کند. حذف این ویدئو ۲۵ دقیقه ای مناقشه برانگیز که تاکنون بیش از ۵ میلیون بار در یوتیوب دیده شده به بحث ها درباره برخورد دو گانه فیس بوک (صاحب اینستاگرام) و گوگل (صاحب یوتیوب) با موضوع سانسور در روسیه دامن زده است.
اینستاگرام در روسیه کاربران زیادی دارد. سخنگوی فیس بوک درباره جزییات این تصمیم چیزی نگفته اما تایید کرده که این شرکت به درخواست نهاد سانسور اینترنت روسیه پاسخ مثبت داده است. او گفته: «وقتی دولتی مدعی می شود محتوایی در اینترنت بر خلاف قوانین آنهاست، معمولا با شرکت مالک آن سرویس تماس می گیرد و درخواست رسمی خود برای مسدود کردن به آن محتوا را طرح می کند. ما آن درخواست را به دقت بررسی می کنیم و با قوانین محلی مطابقت می دهیم و اگر آن را به جا تشخیص دهیم دسترسی به آن را در آن کشور یا منطقه جغرافیایی مسدود می کنیم».


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :