آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 234354
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1396 10:53
تعداد بازدید : 5480

از دنا تا برلین

اخبار مربوط به سقوط هواپیمای آسمان که تهران را به مقصد یاسوج ترک کرده بود، هفته گذشته در صدر اخبار رسانه های اجتماعی قرار گرفت. کاربران نسبت به ناوگان فرسوده هواپیمایی و پروازهای مخاطره آمیز در آب و هوای نامناسب در شبکه های اجتماعی انتقادات زیادی منتشر کردند. تعدادی از مسافران این پرواز از فعالان محیط زیست، کارمندان یکی از شرکت های فعال حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (چارگون) و تعدادی از پزشکان بودند. به همین دلیل تعداد زیادی از کاربران در شبکه های اجتماعی به واسطه آشنایی با این افراد پیگیر اخبار بودند و با ناراحتی نسبت به روند کار پیدا کردن لاشه هواپیما و اطلاع رسانی صحیح در اینباره واکنش نشان می دادند.
undefined
بهار ادیبان
نام یکی از خیابان های پاسداران نیز به واسطه ماجرای زد و خورد میان دراویش و نیروی های گاردی در توییتر تبدیل به یکی از هشتگ های توییتر شد؛ #گلستان_هفتم. هفته گذشته در پی ایجاد درگیری بین دراویش و نیروهای گاردی در خیابان پاسداران تهران و مشخصا گلستان هفتم، چند نفر کشته شدند. برخی از کاربران توییتر که در محل این درگیری ها حضور داشتند از طریق توییتر پخش زنده این جریانات را منتشر کردند. برخی از آنها نیز از محل درگیری توییت می کردند. 
لیلا حاتمی، پایان هفته پیش تبدیل به هشتگ داغ توییتر فارسی شد. اظهار نظر لیلا حاتمی در نشست مطبوعاتی فیلم رگ خواب در برلین به سرعت در شبکه های اجتماعی دست به دست شد و کاربران نسبت به آن واکنش های مختلفی نشان دادند. لیلا حاتمی بازیگر سینما که در این دوره از جشنواره فیلم برلین حضور یافته است در کنفرانس خبری فیلم سینمایی «خوک» به کارگردانی مانی حقیقی با بیان اعتراضات سراسری دی ماه در ایران گفت: «می خواهم از این فرصت استفاده کنم و خشم و تاسف عمیق ام را نسبت به نحوه برخورد اخیر با معترضان در ایران ابراز کنم». هر چند تسلط لیلا حاتمی بر زبان انگلیسی مورد انتقاد برخی از کاربران قرار گرفت اما بسیاری از کاربران نیز از این اظهار نظر خانم بازیگر طرفداری کردند. صحبت های مانی حقیقی درباره سانسور در ایران نیز مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت. 
نامه احمدی نژاد به رهبری نیز که در آن خواستار اقدامات عملی و فوری برای اصلاح وضع کشور شده بود نیز در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :