آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 234681
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1396 11:21
تعداد بازدید : 4503

فلاش دوربین عکاسی هوشمند شد

دامنه هوشمندسازی محصولات الکترونیک به فلاش دوربین های عکاسی هم کشیده شد و حالا فلاش جدید تولیدی شرکت کانن خود تشخیص می دهد چه زمانی برای روشن شدن و نوردهی به محیط مناسب است.
undefined
مهر – بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت دیجیتال ترندز، کانن دوربین دی اس ال آر تازه ای تولید کرده که از فلاش جدیدی با نام   470EX–AI speedlite  استفاده می کند. 
فلاش یادشده با بهره گیری از هوش مصنوعی در بهترین موقعیت و ترکیب بندی صحنه عکاسی را روشن می کند تا نور محیطی در بهترین وضعیت ممکن باشد.
استفاده از این فلاش به نفع افرادی است که تازه عکاسی را آغاز کرده اند و اطلاعات آنها در این زمینه محدود است.
برای نوردهی، این فلاش به طور خودکار و بر مبنای تشخیص خود آن از شرایط محیطی صورت می گیرد. به بیان دیگر بسته به شیوه در دست گرفتن دوربین، میزان نور محیط، سوژه و غیره فلاش یادشده بر روی لولای خود حرکت می کند و زاویه و جهت گیری مناسب را برای عکاسی مشخص می کند.
این فلاش در صورت لزوم نور خود را به طور مستقیم بر روی سوژه می تاباند یا اگر تابش نور مستقیم را مناسب نداند، نور خود را به سمت سقف یا به صورت مورب پخش می کند. فلاش هوشمند کانن قادر به اندازه گیری دقیق فاصله میان خود و سوژه و سقف است و بر همین اساس زاویه تابش نور را مشخص می کند.
این فلاش تا حدی هوشمند است که تفاوت سوژه عکاسی اعم از انسان ها و محیط باز را درک می کند و با ذخیره سازی اطلاعات مربوط به عکاسی های قبلی از آنها به عنوان تجربه ای در عکاسی های بعدی استفاده می کند.
فلاش یادشده در حالت عادی حداکثر تا ۲۳ متر فاصله را پوشش می دهد و برای استفاده از آن به چهار باتری AA نیاز است. زمان مورد نیاز برای تصمیم گیری و آماده سازی فلاش یادشده بین ۰.۱ تا ۳.۵ ثانیه در نوسان است و بر روی طیف گسترده ای از دوربین ها با لنزهای ۵۰ میلی متری با ایزوی ۱۰۰ با موفقیت آزمایش شده است. قیمت این فلاش ۴۰۰ دلار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :