آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 235010
تاریخ انتشار : 12 اسفند 1396 11:21
تعداد بازدید : 4282

استعفای کشتی ایران و در گل گرفته خانه سینما

دربی از روز پنج شنبه هفته گذشته روزی پرطلاطم و پر هیجان ساخت. شبکه های اجتماعی پایان هفته گذشته ساعت ها تحت تاثیر دربی 96، برد استقلال و البته دستگیری تعدادی از زنانی که پشت در ورزشگاه آزادی جمع شده بودند، بود. دستگیری این زنان در کنار موضوع حجاب اجباری که این روزها با هشتگ #دختران_خیابان_انقلاب تبدیل به موضوع بحث همیشگی کاربران شده، هشتگ #زنان درآزادی را نیز به تایم لاین شبکه های اجتماعی اضافه کرد.
undefined
بهار ادیبان
اینستاگرام در هفته گذشته در تسخیر ناشران بود. با توجه به اینکه پایان هفته گذشته روز جهانی کتاب بود و با توجه به رسیدن روزهای پایان سال، ناشران با ارایه تخفیف و برگزاری مراسم مختلف امسال پر رنگ تر از سال گذشته تلاش می کنند مردم را به کتابخوانی تشویق کنند. برگزاری جشن خیریه اسفند کتاب که در نشر ثالث با حضور نویسندگان برگزار شد و ارایه تخفیف های اینترنتی توجه بسیاری از اهالی کتاب و فرهنگ را به خود جلب کرد. 
خبر استعفای رسول خادم، رییس فدراسیون کشتی ایران یکی از داغ ترین اخبار اواسط هفته گذشته بود. هر چند رسانه ملی در اخبارش عنوان کرد دلیل استعفای رسول خادم اعلام نشده اما رسانه های اجتماعی پر شد از جملاتی که خادم در پی استعفای خود گفته بود: «ناتوان تر از آنم که باری از دوش کشتی بردارم ولی نمی توانم به کشتی دروغ بگویم تا بمانم». کاربران در رسانه های اجتماعی از این تصمیم رسول خادم استقبال کردند. در پی تصمیم رسول خادم، اعضای شورای فنی کشتی آزاد و اعضای شورای فنی کشتی فرنگی نیز به صورت دسته جمعی استعفا دادند. پس از آن روسای هیات های کشتی استان های سراسر کشور در حمایت از خادم استعفای خود را اعلام کردند. 
اما عجیب ترین اتفاق هفته گذشته که خبرش در رسانه ها دست به دست چرخید، گل گرفتن در خانه سینما بود. وقتی به فیلم احمد نجفی، مجوز پخش ندادند وی به عنوان اعتراض شبانه در خانه سینما را گل گرفت. این در حالی است که مسوولان اعلام کردند فیلم احمد نجفی در حال حاضر اکران شده و روی پرده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :