آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237118
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1397 11:7
تعداد بازدید : 5425

سلطانی دلار و استعفای فرمایشی

افزایش قیمت دلار که پس از تعطیلات نوروز سرعت گرفت هفته گذشته در صدر اخبار، رسانه های اجتماعی، بحث های عمومی، کاسبان، تجار و تقریبا همه ایرانی ها بود. کاربران رسانه های اجتماعی در ایام عید با استفاده از بخشی از تیزر فیلم به وقت شام حاتمی کیا (بخشی که یک داعشی به دوربین نزدیک می شد و می گفت: چطوری ایرانی؟) با بالا رفتن نرخ ارز و کاهش ارزش ریال شوخی می کردند. آنها با تغییر صدای بازیگر که می گفت: چطوری روحانی؟ این بخش از تیزر فیلم را دست به دست می کردند. اما هفته گذشته کاربران از سرعت افزایش نرخ ارز به وحشت افتادند و با انتقاد نسبت به مسوولان نگرانی خود را از بحران اقتصادی که پیش روست نشان دادند.
undefined
بهار ادیبان
تریبون آزادی که رسانه های اجتماعی در اختیار افراد قرار می دهد باعث ظهور صاحب نظرانی شده است که بدون آگاهی و دانش به تحلیل مسایل می پردازند و تبدیل به کارشناس می شوند. هفته گذشته جامعه ایرانی در رسانه های اجتماعی شاهد کارشناسان اقتصادی زیادی بود. از جمله این کارشناسان می توان به برخی از اینفلوئنسرها در اینستاگرام اشاره کرد که اظهار نظراتشان درباره وضعیت اقتصادی کنونی موجب انتقاد کاربران شد. 
استعفای شهردار نیز که مدت ها تحت عنوان شایعه در فضای مجازی تبدیل به خبر شده بود، هفته پیش نه یک بار بلکه دو بار به واقعیت پیوست و در دومین بار واکنش کاربران را در پی داشت. پس از آنکه استعفای واقعی نجفی در ابتدای هفته از سوی شورای شهر پذیرفته نشد، دادستان از شهردار خواست دوباره استعفا دهد. استعفای ظاهرا فرمایشی شهردار واکنش های مختلفی در توییتر در پی داشت.
سریال پایتخت 5 نیز که روز یکشنبه هفته گذشته پایان یافت موضوع بحث برخی از کاربران در هفته گذشته بود. این سریال که یکی از محبوب ترین سریال های نوروزی 5 سال گذشته بود، امسال با سرمایه گذاری موسسه رسانه ای اوج درباره سفر خانواده معمولی و سردرآوردن آنها در سوریه بود. برخی از کاربران طی پخش این سریال انتقادی با عنوان ترویج ازدواج زودهنگام دختران بود که در فضای مجازی به چشم می خورد بعد از پایان سریال نیز کابران بیشتر درباره حضور ایران در سوریه مورد و شهدای مدافع حرم بحث و گفت وگو کردند.
 


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :