آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238684
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1397 10:21
تعداد بازدید : 4192

جشنواره های فوتبالی هم بازار تلویزیون را نجات نداد

اگر چه گرانی دلار و رشد قیمت ها در بازار کالاهای صوتی و تصویری به کاهش شدید تقاضا از این کالاها منجر شده است؛ اما شرکت های عرضه کننده همچنان به بهبود اوضاع امیدوارند و برای جلب نظر و توجه خریداران برنامه های مختلفی دارند.

مریم عسگری
یکی از این برنامه ها که بیشتر از سوی شرکت های عرضه کننده تلویزیون اجرا شده است، برگزاری جشنواره های فروش ویژه به مناسبت جام جهانی است. به این ترتیب خریداران برای خرید تلویزیون هایی با سایز بزرگ (50 اینچ به بالا) تشویق می شوند و در قبال این خرید تخفیف یا جایزه می گیرند.
این درحالی است که این جشنواره ها تاثیر چندانی در میزان تقاضا از بازار نداشته است و بر اساس اعلام فعالان بازار ال جی، سامسونگ و برخی برندهای دیگر در این زمینه تبلیغات بسیاری کردند. به عنوان مثال ال جی با یک تیر دو نشان زد و با راه اندازی جشنواره نوروزی 90 روزه که تا پایان فروردین ماه بود، علاوه بر تمرکز روی فروش نوروزی به مسابقات جام جهانی توجهی ویژه داشت و سفر به جام جهانی 2018 را جزو هدایای خود برای تلویزیون هایش قرار داد. بر اساس اعلام گلدیران این قرعه کشی بین تمام خریدارانی که محصولات صوتی، تصویری، لوازم خانگی، تصفیه هوا و کولرهای گازی ال جی را در بازه جشنواره خریداری و نصب کنند، صورت می گیرد و 90 برنده خوش شانس به مسابقات جام جهانی روسیه 2018 و دیدن دست کم دو بازی تیم ملّی ایران اعزام می شوند.
سامسونگ هم جشنواره فوتبالی تلویزیون هایش را از یکم اردیبهشت برای مدت محدود برگزار و اعلام کرده است که برای برخی از مدل های ویژه خود که البته شامل سایز بزرگ هاست، تخفیفی بین  یکصد هزار تا 2 میلیون تومان در نظر گرفته است که بیشترین تخفیف مربوط به تلویزیون های 80 اینچ و کمترین تخفیف مربوط به برخی نمونه های 40 اینچی می شود.
به گفته فعالان بازار اما با وجود در نظر گرفتن چنین تخفیف هایی بازار تلویزیون رونقی ندارد و محدود خریداران از سر اجبار برای برطرف کردن نیاز خود سراغ نمونه های ارزان قیمت بازار می آیند. به گفته آنها گویا دیگر تخفیف های میلیونی هم شوقی برای خرید ایجاد نمی کند و خریداران در انتظار کاهش قیمت ها هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :