آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239026
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1397 8:58
تعداد بازدید : 5628

با اجرای الگوریتم جدید انجام می‌شود

شناسایی کاربران غیرعادی توییتر

توییتر اعلام کرد بیش از محتوای توییت ها قصد دارد رفتار کاربران را نیز در این شبکه اجتماعی بررسی و ردگیری کند.

فناوران- توییتر به صورت رسمی اعلام کرده در حالی که تا کنون الگوریتم های این شبکه احتماعی بر اساس تحلیل محتوای توییت ها و ریتویی ها انجام می شده، قرار است به زودی رفتار کاربران نیز مورد توجه قرار بگیرد. به این ترتیب که اگر توییتر متوجه شود کاربری رشته ای از توییت های نامناسب و نقض کننده قوانین این شبکه اجتماعی را منتشر کرده یا همانند افراد نادان به سرعت توییت هایی بی معنی و نامفهوم می نویسد، تلاش می کند این توییت ها را از تایم لاین دور نگه دارند تا کمتر دیده شود. 
جک دروسی، مدیرعامل توییتر پیش از این نیز به این تغییرات پرداخته بود و از این تغییر به عنوان بزرگ ترین به روزرسانی برای سالم نگه داشتن محیط توییتر یاد کرده بود. 
وی گفته: « کامنت های کاربرانی که بلاک یا Mute شده اند و یا افرادی که قبلا کامنت های نامناسب منتشر کرده بوده و گزارش شده بودند، از این به بعد در کل این سرویس کمتر مشهود خواهد بود».
بر اساس آنچه از سوی توییتر اعلام شده از این پس کاربرانی که دنبال کننده های زیادی دارند، حساب کاربری شان مسدود شده یا توییت هایی دارند که به خاطر گزارش کاربران حذف شده، افرادی که چند حساب کاربری با یک آدرس IP ساخته باشند یا حساب های کاربری شان شبیه و نزدیک به نام حساب های مسدود شده باشد، به صورت ویژه تحت نظر قرار خواهند گرفت. توییت یا پاسخ این گونه افراد به توییت های دیگران حذف نمی شود، بلکه به گونه ای در تایم لاین قرار خواهد گرفت که کمتر در معرض دید باشد مثلا با قرار گرفتن در بخش «See more replies».
دورسی گفته: در گذشته تصمیمات ما براساس محتوا گرفته می شد ولی در حال حاضر به سوی ارزیابی رفتارهای کاربران حرکت می کنیم. در سیستم جدید رفتارها بیشتر دنبال می شوند.
توییتر گزارش داده این تغییرات به صورت آزمایشی موجب کاهش ۸ درصدی توییت ها و ریتوییت های نامناسب و توهین آمیز و در جست وجوها نیز موجب کاهش ۴ درصدی گزارش های توهین آمیز شده است. 
این شبکه اجتماعی اعلام کرده کمتر از یک درصد کل کاربران توییتر اقدام به نوشتن و انتشار توییت های توهین آمیز می کنند و تغییر الگوریتم ها از محتوای توییت ها به رفتار کاربران و توییت کننده ها می تواند این یک درصد را نیز کاهش دهد.
جلوگیری از توییت های خشونت آمیز، توهین آمیز، تهدیدآمیز و اخبار جعلی در توییتر یکی از برنامه هایی که این شبکه اجتماعی تحت فشار مجامع بین المللی طی یکی دو سال اخیر دنبال می کند. انتشار گسترده اخبار جعلی که از مشکلات بزرگ رسانه های اجتماعی در حال حاضر است در توییتر با توجه به سرعتی که انتشار اخبار دارد می تواند آسیب بیشتری به جامعه بزند. الگوریتم جدید توییتر شاید بتواند به جلوگیری از انتشار اخبار جعلی نیز کمک کند. 
این کمپانی اعلام کرده در حال حاضر کمتر از 10 درصد کاربران توییتر در مورد صحت و اصالت اخبار ارسالی حساسیت دارند و این صحت اخبار را کنترل می کنند. اخیرا دانشگاه بوفالو برای بررسی این موضوع واکنش کاربران توییتر در قابل چهار شایعه متفاوت را با تحقیق در مورد 20 هزار توییت ارسالی بررسی کرده است. نتایج این تحقیقات نشان می دهد در مجموع بین 1 تا 9 درصد کاربران توییتر در مورد صحت شایعات منتشر شده واکنش نشان می دهند و در پی کسب اطلاعات از درستی آن می روند. در مقابل بین 86 تا 91 درصد از کاربران توییتر بدون آنکه در مورد صحت و اصالت شایعات ارسالی تحقیق کنند آنها را بازنشر می کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :