آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239279
تاریخ انتشار : 2 خرداد 1397 9:41
تعداد بازدید : 4656

بی‌اعتمادی خریداران به کالاهای ایرانی در سال حمایت از تولید ملی

کارتریج تعمیری و شارژی می خرند، ایرانی نه

اگر چه بازار کالاهای کامپیوتری و ماشین های اداری این روزها به سختی نفس می کشند و از رونق در آن خبری نیست؛ اما بازار مواد مصرفی همچنان روزهای به نسبت خوشی دارد.

مریم عسگری
کارتریج، تونر، رول فکس، کاغذ و مواد مصرفی و ... همچنان مخاطب دارند و به غیر از اینها بازار تجهیزات جانبی دوربین های عکاسی و... فروش دارند.
به گفته فعالان بازار اما بیشترین تقاضا برای مواد مصرفی، مواد مصرفی طرح و غیر اورجینال است و بسیاری از کاربران ماشین های اداری برای شارژ کارتریج به بازار می آیند.
در مورد رول فکس و کاغذ هم بیشتر سراغ نمونه های فله ای که در برخی از بازارها موجود است می روند. 
به عبارتی مواد مصرفی اورجینال در حاشیه هستند و بهتر است بگوییم که به انزوا رفته اند. نکته قابل توجه درباره کارتریج های ایرانی این است که خریداران حاضر نمی شوند زیر بار خرید نمونه های ایرانی بروند. به گفته فعالان بازار در حال حاضر نمونه های ایرانی کارتریج در بازار به وفور موجود است و با این حال خریداران ترجیح می دهند سراغ کارتریج های کارکرده، شارژ شده و حتی نمونه های قدیمی و تعمیری بروند. به گفته فعالان بازار تبلیغات ضعیف و قیمت بالای کارتریج های ایرانی دلیل این اتفاق است. زیرا اگر قیمت کارتریج ها به صورتی بود خریدار را تشویق به خرید کند چنین اتفاقی رخ نمی داد.
کارشناسان هم می گویند که با توجه به اینکه در سال حمایت از تولید کالای داخلی هستیم، شایسته است دولت از این صنف نیز حمایت کرده و خریداران نیز دست کم کالای ایرانی را امتحان کنند.
به گفته آنها در صورتی که بی اعتمادی به کالای ایرانی ادامه یابد، تحقق این شعار با زور هم ممکن نخواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :