آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239799
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1397 15:43
تعداد بازدید : 4290

اوگاندا از کاربران شبکه های اجتماعی مالیات می گیرد

مجلس نمایندگان اوگاندا قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن کاربران شبکه های اجتماعی باید مبلغی به عنوان مالیات پرداخت کنند.

بی بی سی-  بر اساس این قانون ، کاربران شبکه های اجتماعی فیس بوک، توییتر و واتس آپ باید روزانه 200 شیلینگ ( هر دلار آمریکا برابر با 3هزار و 775 شیلینگ است) پرداخت کنند و بدین ترتیب کسانی که می خواهند از این شبکه های اجتماعی استفاده کنند، سالانه باید 19 دلار بپردازند.
این قانون از سال جدید مالی این کشور که از ماه آینده آغاز می شود، به اجرا در می آید .
مقام های دولتی علت این کار را مبارزه با عادت بد سخن چینی و شایعه پراکنی دانسته اند اما مخالفان دولت می گویند هدف از این اعمال محدودیت برای استفاده از شبکه های اجتماعی، جلوگیری از انتقاد از «یوویری موسیوینی » رییس جمهوری این کشور است.
نیکولاس اوبیو وکیل دادگستری اوگاندایی این اقدام دولت را در جهت سرکوب آزادی بیان و محدود کردن نقش شبکه های اجتماعی در دنیای سیاست دانست. جمعیت اوگاندا بر اساس آخرین سرشماری ها 40 میلیون نفر است و بنا بر اعلام مرکز ارتباطات این کشور، 40 درصد مردم این کشور به اینترنت دسترسی دارند.
مقام های اوگاندایی در انتخابات سال 2016 میلادی شبکه های اجتماعی فیس بوک ، توییتر و واتس اپ را مسدود وآن زمان اعلام کردند مخالفان از این شبکه ها به عنوان تریبونی برای برگزاری تجمع های غیر قانونی استفاده می کنند.
موسیوینی رییس جمهوری 73 ساله این کشور از سال 1986میلادی عهده دار این منصب است .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :