آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239893
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1397 11:45
تعداد بازدید : 5921

خداحافظی کانن با دوربین های آنالوگ

کانن، سازنده معروف دوربین های عکاسی اعلام کرد که پس از 82 سال فروش دوربین های قدیمی آنالوگ مجهز به فیلم عکاسی را متوقف می کند.

خبرآنلاین- کانن اعلام کرد فروش مدل EOS–1v را متوقف می کند؛ اما تا سال 2025 تعمیرات مربوط به آن را انجام خواهد داد.
این شرکت بیش از 8 سالی است که تولید مدل های جدید دوربین آنالوگ را متوقف کرده است؛ اما این خبر چند روز پس ازآنکه کمپانی لایکا از توقف فروش M7 (دیگر دوربین محبوب آنالوگ) خبر داد؛ جالب به نظر می رسد.
کمپانی ژاپنی کانن هم  فروش تجاری دوربین مجهز به فیلم عکاسی را از سال 1936 با Hansa Canon شروع کرد. قبل از آن در سال 1934 نمونه اولیه ای به نام Kwanon را ساخته بود.
مدل EOS–1v بیش از 18 سال سن دارد و پنجمین نسل از دوربین های سری پریمیوم کانن محسوب می شد. سری EOS در بخش دوربین های تجاری، اینک 30 سالی است که قدمت داشته و به کار خود ادامه می دهد. EOS مخفف Electro Optical system است که برای اولین بار اتصال الکترونیکی میان بدنه و لنز را برقرار کرد.
82 سال طول کشید تا کانن فعالیت خود را در بخش آنالوگ تعطیل کند، اما رقیبش، نیکون همچنان به فروش محصول مشابه ادامه می دهد.
دوربین آنالوگ دستگاهی برای ثبت عکس روی فیلم عکاسی (سطح حساس به نور) است و تصویر گرفته شده روی فیلم بعد از ظهور به صورت نگاتیو یا منفی (ریورسال) قابل دیدن است. دوربین عکاسی آنالوگ به صورت های مکانیکی، نیمه خودکار و خودکار (ناوبری الکترونیکی)، طراحی و ساخته شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :