آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 251550
تاریخ انتشار : 5 دی 1397 11:29
تعداد بازدید : 501

موبایل عامل کاهش بینایی دانش آموزان ژاپنی

تحقیقات نشان داده است که میزان بینایی 3/25 درصد از دانش آموزان چینی کمتر از استاندارد یک نمره است. محققان دلیل این امر را افزایش استفاده از گوشی‎های هوشمند و بازی‎های رایانه‎ای می‏دانند.
undefined
فناوران - بینایی دانش آموزان ژاپنی در حال کاهش و دولت این کشور معتقد است دلیل اصلی این امر استفاده از گوشی‏های هوشمند است.
تحقیقات جدید وزارت آموزش، فرهنگ، وزرش و علوم و فناوری نشان می‏دهد حدود 25/3 درصد از دانش آموزان بینایی کمتر از استاندارد یک نمره دارند (معادل بینایی۲۰/۲۰). این بیشترین میزان کاهش دید در تاریخچه ثبت بینایی دانش آموزان این کشور است. همچنین حدود ۶۷ درصد از دانش آموزان دبیرستانی و بیش از ۳۴ درصد دانش آموزان دبستانی در این آزمایش حتی به میزان استاندارد نرسیدند.
دولت این کشور معتقد است افزایش مدت زمانی که کودکان صرف تماشای نمایشگر موبایل‏های هوشمند و بازی‎های رایانه‎ای می‎کنند، دلیل این امر است.
بازی‏های موبایل در ژاپن بسیار پرطرفدار است. طبق اطلاعات شرکت newzoo این کشور سومین بازار بزرگ بازی‏های رایانه‎ای به حساب می‎آید. همچنین بسیاری از افراد بازی‎های رایانشی را در موبایل استفاده می‎کنند.
کارشناسان معتقدند افزایش مدت زمانی که فرد در برابر نور آبی موبایل‏ها قرار می‏گیرد به چشم درد یا خستگی منجر می‏شود.  البته علاوه بر ژاپن، چین  نیز با مشکلی مشابه روبه‏رو است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :