آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 252590
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1397 11:57
تعداد بازدید : 4275

اعلام جزییات آکادمی داوری جشنواره بازی های ویدیویی

آکادمی جشنواره بازی های ویدیویی ایران با حضور برندگان سه دوره گذشته جشنواره بازی های ویدیویی ایران و روزنامه نگاران تخصصی این حوزه تشکیل می شود.
undefined
فناوران - محمد حاجی میرزایی دبیر هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران در این باره توضیح داد: در جلسات شورای سیاست گذاری روی این موضوع بحث شد که انتخاب بهترین بازی هر ژانر، با توجه به تعدد آثار و تعداد زیاد ژانرها، برای فهرست محدود و کوچکی از داوران بسیار زمان بر بوده و عملا ممکن نیست. 
وی افزود: نکته دیگر این بود که داوری برای تعداد زیادی جایزه، از سوی یک لیست محدود از داوران ممکن بود ما را گرفتار یک دور تکرار کند. برای حل این موضوعات، در شورای سیاست گذاری تصمیم گرفته شد راهی که دیگر جشنواره های مهم و تاثیرگذار دنیا رفته اند را طی کنیم و در نتیجه آکادمی جشنواره بازی های ویدیویی ایران تشکیل شد. 
حاجی میرزایی با بیان این که اعضای آکادمی را دو گروه تشکیل می دهند گفت: گروه نخست شامل بازی سازانی است که در سه دوره گذشته جشنواره جایزه دریافت کرده اند. بخشی از این جوایز به افراد حقیقی داده شده که در نتیجه آن فرد عضو آکادمی می شود. بخشی دیگر نیز به مجموعه حقوقی صاحب بازی تعلق گرفته که در این مورد از شرکت بازی سازی خواسته ایم یک نفر نماینده را به عنوان عضو آکادمی معرفی کند. ذکر این نکته هم ضروری است که مجموعه های حقوقی حتی اگر چند جایزه هم در دوره های مختلف جشنواره ببرند، تنها یک نماینده خواهند داشت.
دبیر هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران ادامه داد: گروه دوم اعضای آکادمی، رسانه های تخصصی این حوزه هستند که هر رسانه در آکادمی دارای یک رای خواهد بود. 
وی با بیان این که عضویت در آکادمی جشنواره مادام العمر است گفت: برندگان جدید جشنواره هشتم، به اعضای آکادمی در سال آینده اضافه خواهند شد.
دبیر هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران درباره نحوه محاسبه امتیازات گفت: وزن دو گروه عضو جشنواره یعنی روزنامه نگاران و برندگان جوایز جشنواره یکسان است. به این ترتیب که میانگین امتیاز هر بازی از دو گروه دریافت شده و با در نهایت این دو نمره با وزن مساوی، امتیاز نهایی بازی را تعیین کرده و برندگان بهترین ژانر مشخص خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :