آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 252909
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1397 15:46
تعداد بازدید : 4962

دیواندری: واقعیت های بلاک چین را باید پذیرفت

دبیرهمایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، دیروز در میزگرد فرصت ها و چالش های کسب و کارهای نوپا، اعلام کرد: واقعیت هایی که بلاک چین و تحولاتی که ایجاد می کند آن را درک کنیم و ببینیم چه اتفاقی در حال رخ دادن است و بسیار تلخ و دردآور است که نهادهای بزرگ ما تحت تاثیر قرار می گیرد.
undefined
ایبنا- علی دیواندری گفت: بانک مرکزی از دو جهت به این موضوع ورود پیدا کرده است. ابتدا بحث تعیین تکلیف این حوزه است و کسب و کار بانکی با این انقلاب تحت تاثیر قرار می گیرد که موضوع نظارت بر سیاست گذاری بانک مرکزی در این موضوع ویژه و مهم است.
وی افزود: همچنین خود پول و کارکردهای آن نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و به همین دلیل بانک مرکزی نمی تواند در این بازی وجود نداشته باشد و موضوع دوم فعالان این حوزه هستند و استارتاپ های زیادی که در این حوزه فعال هستند و فین تک ها که نقش تعیین کننده ای را بازی می کنند.
دیواندری تصریح کرد: بانک مرکزی مقررات گذار این مساله است و از این جهت باید به استقبال این تغییرات رفت و باید راجع به آن فکر کرد و بانک مرکزی اثبات کرده که نگرانی ندارد، وارد موضوع می شود، بحث می کند و از تغییرات استقبال می کند. در زمینه فین تک حرکت های متعددی آغاز شده که مورد حمایت بانک مرکزی قرار گرفته است.
دیواندری در ادامه مباحث پنل فرصت ها و چالش های کسب و کارهای نوپا درباره  این که آیا ساختار دولتی ما آماده این است که انقلاب بلاک چین را جدی بگیرد گفت: اتفاقی که در حال حاضر رخ داده و فناوری های جدید ظهور پیدا کرده اند این است که همه باید فناوری های جدید را بپذیرند و از آن استقبال کنند. از سویی دیگر امنیت و ثبات هم یکی از مسائل مهم این حوزه است و در کنار آن باید با نوآوری ها هم به صورت کامل و جدی برخورد شود.
وی گفت: باید پذیرفت که سیستم های پرداخت و مالی نیاز است که با واقعیت های فعلی همگام سازی کنند و یکی چالش های بزرگ بانکی این است که باید با تحولات این حوزه کنار بیایند و البته در خیلی از بانک ها این اتفاق رخ داده است و این تحول می تواند جزییات و تنوع خدمات زیادی را برای مشتریان ایجاد کنند. دیواندری اضافه کرد: استارت آپ های می تواند مکمل های خوبی برای خدمات فعلی باشند و کارهای بزرگی انجام دهند و در سیستم پرداخت کشور تاثیرگذار باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :