آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 252914
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1397 16:16
تعداد بازدید : 5075

رمز ارز ملی باید جهانی باشد نه سازمانی

عضو هیات مدیره انجمن بلاک چین گفت: باید رمز ارز ملی قابلیت معامله جهانی داشته باشد نه اینکه صرفاْ یک سازمان را مامور تولید آن کنیم.
undefined
ایبِنا- سهیل نیکزاد در هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت به طرح دغدغه و چالش های فعالان صنعت بانکی پرداخت و اظهار داشت: آنچه باید بیشتر به آن توجه کرد این است که با فناوری چه کاری می توان کرد و چه تاثیری روی ساختار بانک ها، دولت ها و ... می گذارد.
وی با بیان اینکه اولین کارکرد بلاک چین این است که نظام بانکی دنیا را با چالش رو به رو کرده است، افزود: این فناواری تغییرات جدی تری از آنچه ما بعنوان چالش های مواجهه با بلاک چین بررسی خواهیم کرد، 
می گذارد.
وی درباره به رمز ارزهای ملی گفت: رمز ارز در کشور ما شاید از معدن کاری هم سخت تر باشد. در این شرایط فیلتر و تحریم، رمز ارز هم معضل جدیدی شده است. ما تعارض های زیادی با سیستم های متمرکز فعلی داریم که برای استفاده از فناوری احتیاج به حمایت بانک مرکزی و دولت داریم.
نیکزاد ضمن تاکید براینکه بلاک چین جزو تکنولوژی هایی است که نیاز به طی کردن فرایند خاصی ندارد، تصریح کرد: رمز ارز ملی مدت های زیادی مطرح شد و امید کشور برای خروج از بحران ها بود ولی کم کم تبدیل به طرحی برای تقسیم منابع بین سازمان های داخلی شد. ولی باید اجازه بدهیم که رمز ارزی جهانی داشته باشیم تا همه از مزایای آن استفاده کنیم. نباید تولید رمز ارز را در اختیار یک سازمان خاص قرار دهیم.
وی گفت: من الان ابزاری ساخته ام که هم تحریم را دور می زند هم فیلتر ها را! در این شرایط باید چه کار کنم؟ باید وضع فعالان صنعت بازبینی شود. که تلکیف فعالان این حوزه نیز مشخص شود.
این فعال صنعت پرداخت در پایان عنوان کرد: در چند وقت اخیر زیر ساخت تراکنش های بین المللی از کشورهای دیگر به سمت ایران فیلتر بود و برعکس، در این ایام حواله ها به بهانه تحریم با گرانی چشم گیر صادر می شد در همین زمان بیت کوین رشد خوبی داشت و بی آنکه تحریم ها روی ارزشش تاثیر بگذارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :