آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 253450
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1397 11:3
تعداد بازدید : 109

گردانندگان سایت کودکان بهشت کلاهبردار بودند

رییس پلیس فتا البرز از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری اینترنتی تحت عنوان« کودکان بهشت» در این استان خبر داد.
undefined
پلیس - سرهنگ محمد اقبالی افزود: در پی چندین فقره شکایت مشابه به پلیس فتا استان البرز مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی افراد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس این استان قرار گرفت.
وی اضافه کرد: با پیگیری‌های اطلاعاتی مشخص شد که افرادی در فضای مجازی یک شبکه اینترنتی با نام «کودکان بهشت » راه‌اندازی کرده و برخی افراد از روی نا آگاهی و حس نوع‌دوستی مبالغی به حساب این شبکه واریز کرده‌اند.
اقبالی خاطرنشان کرد: درپی واریز این وجوه، افراد کلاهبردار و گردانندگان شبکه مذکور نیز مبالغ دیگری از حساب شاکیان برداشت می‌کنند.
وی گفت: با پیگیری‌های اطلاعاتی پلیس فتا استان البرز پنج نفر از اعضای باند کلاهبرداری شبکه جعلی اینترنتی «کودکان بهشت» در تهران، البرز و مناطق دیگر کشور دستگیر شدند.
اقبالی افزود: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد که این افراد اطلاعات کارت‌های بانکی کاربران را با ایجاد یک سایت جعلی تحت عنوان کمک به کودکان بی‌بضاعت دریافت و پس ازمدتی اقدام به خالی کردن حساب‌های بانکی آن‌ها می‌کردند.
وی بدون بیان به میزان مبلغ کلاهبرداری متهمان گفت: تاکنون 100 شاکی این پرونده شناسایی و پیگیری برای شناسایی دیگر شکات نیز ادامه دارد.
رییس پلیس فتا البرز از هموطنان خواست، چنانچه با این شیوه مورد کلاهبرداری اینترنتی قرارگرفته‌اند به پلیس فتا استان البرز یا استان محل سکونت مراجعه کنند. رییس پلیس فتا البرز دربخش دیگری ازسخنان خود ازدستگیری اعضای باند کلاهبرداری تحت عنوان فروش «خودرو ارزان قیمت » در این استان خبرداد و گفت: این افراد با تبلیغات کاذب در فضای مجازی به فریب کاربران و خریداران خودرو می‌پرداختند.
اقبالی افزود: این افراد در قالب «استارت آپ» و انتشار آگهی فروش خودرو مدل بالا زیر قیمت بازار، خریداران را به پرداخت مبالغی تحت عنوان بیعانه 50 میلیون تا 100 میلیون ریالی و وعده تحویل خودرو در 48 ساعت بعد ترغیب می‌کردند.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون 25 شاکی دراین زمینه شناسایی و چهارمتهم دستگیر شده اند که پرونده برای شناسایی شکات احتمالی دیگر باز است.
اقبالی یادآور شد که این کلاهبرداران با اجاره کارت‌های بانکی افراد بی بضاعت، طعمه‌ها به پرداخت وجوه به این حساب‌ها ترغیب کرده تا ردی ازخود به جا نگذارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :