آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 254778
تاریخ انتشار : 18 فروردین 1398 11:2
تعداد بازدید : 5061

مبارزه نفس گیر اپل و کوالکام

روز سه شنبه گذشته یکی از قضات پرونده اپل و کوالکام گفت که اپل از حق اختراع کوالکام در زمینه صرفه جویی در مصرف انرژی تخطی کرده و پیشنهاد ممنوعیت واردات برخی از مدل های آیفون دارای تراشه های مودم اینتل را مطرح کرد.
undefined
 ایتنا- افزون بر این، یک قاضی دیگر نیز دریافت که اپل حق اختراع دیگری در زمینه صرفه‌جویی در مصرف انرژی را نیز نقض کرده است اما بعداً مشخص شد که این ادعا صحت ندارد. با این حال، کوالکام گفت که از کمیسیون خواسته است به تجدیدنظر در تصمیم خود بپردازد؛ هرچند چنین درخواست‌هایی به‌ندرت با موفقیت روبرو می‌شوند.
 جیمز فاست (تحلیلگر مورگان استنلی) در یادداشتی نوشت: به‌نظر می‌رسد که روابط میان کوالکام و اپل تا مدت‌ها تیره و تار باقی خواهد ماند.
 با اینکه کوالکام امیدوار بود که پیروز میدان باشد، اما تحلیلگران می‌گویند که اوضاع در این مورد چندان روشن نیست.
 از سوی دیگر، اپل می‌گوید حتی اگر آژانس تجارت، تشخیص دهد که این شرکت مرتکب نقض حق اختراع کوالکام شده، به نفع ایالات متحده نیست که گوشی‌های دارای مودم اینتل را قدغن کند. گفتنی است اینتل و کوالکام تنها سازنده‌های تراشه مودم‌هایی هستند که نسل جدید ارتباطات را رقم می‌زنند.
اما دان رزنبرگ (مشاور کوالکام) نیز می‌گوید: سهم نوآوری‌های کوالکام در آیفون، چیزی فراتر از یک قطعه سخت‌افزاری است. رأی قاضی در مورد تخطی اپل از حق اختراع ما، تأییدکننده ارزش فناوری‌های کوالکام است.
 در مقابل، اپل نیز اظهار می‌کند که کوالکام از این جریان‌های حقوقی برای طفره رفتن از پاسخ به پرسش‌های واقعی پیرامون اقدامات انحصارطلبانه خود سوءاستفاده می‌کند.
 این شرکت اعلام کرده است: کشورهای مختلف در حال بررسی پرونده کوالکام و رفتار انحصارطلبانه آن هستند و اتفاقاً ماه بعد در دادگاه سان‌دیگو خواهیم گفت که این اقدامات تا چه حد به مصرف‌کنندگان ما آسیب وارد می‌کند و سبب خفه شدن نوآوری می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :