آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 256139
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1398 10:52
تعداد بازدید : 86

پرونده ۶۰۰ هزار گوشی بلاتکلیف روی میز سران قوا

در حالیکه مدتی اطلاع دقیقی از سرانجام گوشی های توقیف شده در گمرکات نبود و در مقطعی دستور قضایی را عامل این بلاتکلیفی عنوان می کردند و در مقطعی مشخص شد این خود دولت است که تکلیف این گوشی ها را مشخص نکرده است، روز قبل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ۶۰۰ هزار گوشی همراه که در گمرک مانده اند، گفت: این موضوع به جلسه سران سه قوه ارجاع شد.
undefined
فناوران - محمدجواد آذری جهرمی اعلام کرد که اختلافی میان دستگاه قضا و دولت درباره آزادسازی این گوشی‌ها ایجاد شده بود. به این ترتیب موضوع به جلسه سران سه قوه ارجاع شده تا درباره آن تصمیم‌گیری شود.
اما در حالی موضوع ترخیص 600 هزار گوشی دوباره مطرح شده است که تقریبا یک سالی از توقیف این گوشی‎ها می‌گذرد. پارسال پس از اظهارات وزیر ارتباطات درباره بخشی از تخلفات صورت گرفته در زمینه دریافت ارز دولتی برای واردات گوشی و عرضه این دستگاه به نرخ آزاد، اعلام شد که 600 هزار دستگاه گوشی توسط شرکت‏های متخلف وارد و این تعداد توقیف شد. در طول یک سال گذشته اخبار زیادی درباره نحوه عرضه و قیمت این گوشی‌ها منتشر شد، حتی شایعاتی مبنی بر عرضه این دستگاه‏‎ها به بازار نیز شنیده شد و حالا پس از یک سال تازه خبر رسیده که سران سه قوه به وضعیت این گوشی‏ها رسیدگی خواهند کرد. 
بر این اساس سوالاتی از این دست مطرح می‏شود که این 600 هزار دستگاه گوشی نیاز چند روز بازار است؟ یا این گوشی‏هایی که با ارز 4200 تومانی وارد بازار شده‎اند حالا اگر قرار باشد به بازار عرضه شوند با چه قیمتی؟! وقتی که قیمت ارز نیمایی این روزها حدود 10 هزار تومان است و ارز آزاد 15 هزار تومان قیمت دارد؟ یا سوال مهم‎تر اینکه گوشی که یک سال پیش وارد شده، حالا کمی دیر نیست برای تصمیم گیری و عرضه آن 
به بازار.
با همه این اوصاف باید منتظر بمانیم و ببینیم اوضاع بازار بعد از تصمیم گیری در نحوه عرضه این 600 هزار دستگاه به چه شکلی درخواهد آمد و تازه بعد از پایان اردیبهشت ماه که سامانه ثبت گوشی‏های مسافری هم بسته می‏شود، قیمت‏ها چه تغییر خواهد کرد و آیا این 600 هزار دستگاه مشکل بازار را حل خواهد کرد یا 
خیر.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :