آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 256185
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1398 11:23
تعداد بازدید : 87

جاعل سیم کارت های رند دستگیر شد

رییس کلانتری شهرک غرب از دستگیری جاعلی که کارت ملی فروشندگان خط های تلفن رند را جعل و آن ها را می فروخت، خبر داد.
undefined
ایسنا - سرهنگ ضرغام آذین گفت: فردی با مراجعه به کلانتری شهرک غرب ادعا کرد که خط سیم‌کارت تلفن همراهش توسط فردی فروخته شده است، شخص مدعی است که مالک این خط تلفن است، بنابراین با تنظیم این شکایت رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: شاکی با حضور در کلانتری در اظهاراتش به ماموران گفت که چندی پیش شماره سیم‌کارت تلفن خود را برای فروش در روزنامه، آگهی کرده بوده که پس از چندین تماس تلفنی، یکی از تماس گیرندگان گفته که خریدار سیم‌کارتش است و این افراد برای خرید و فروش سیم‌کارت در محلی یکدیگر را ملاقات کردند، اما پس از مدتی گفت و گو و پس از اینکه خریدار کارت ملی وی را مشاهده کرده گفته که از خرید منصرف شده است و شاکی مدتی بعد متوجه شده که سیم‌کارتش به فروش رسیده است.
سرهنگ آذین با بیان انجام تحقیقات پلیسی و شناسایی فروشنده خط تلفن همراه، گفت: طی بررسی‌ها انجام شده مشخص شد که فردی که خود را به جای خریدار معرفی کرده، جاعل است و با بررسی آگهی‌های فروش سیم‌کارت‌های رند و با دسترسی به اطلاعات مالکان شماره‌های رند، کارت ملی مالکان را جعل می‌کرده و در فرصت مناسب دیگری به فروش می‌رسانده است.
وی افزود: شگرد این جاعل 36ساله به گونه بود که ابتدا خود را به عنوان خریدار جا می‌زد و نزد فروشنده می‌رفت سپس برای بررسی صحت مالکیت فروشنده از وی درخواست کارت ملی می کرد و در فرصت مناسب اطلاعات فردی و شماره ملی مالک را به خاطر می‌سپرد و در آخر به بهانه‌های مختلف از خرید منصرف می‌شد و پس از مراجعه به مخفیگاه خود کارت ملی مالک را جعل کرده و چند روز بعد شماره‌های رند را با قیمت‌های چند ده میلیونی به فروش می‌رسانده است.
رییس کلانتری شهرک غرب در ادامه گفت: به کلیه شهروندان و کسانی که در زمینه خرید و فروش سیم‌کارت فعالیت می کنند، توصیه می‌کنم هنگام خرید و فروش خط تلفن مدارک هویتی خود را تنها در اختیار کاربران اپراتور‌های مخابراتی قرار داده تا اصالت از آن طریق تایید شود.
بر اساس گزارش پلیس، این متهم یک بار دیگر نیز در زمینه جعل اسناد ملکی دستگیر شده است. همچنین طی بازرسی از مخفیگاه وی پنج عدد مهر ژلاتینی جعلی، تعدادی مدارک هویتی جعلی و همچنین تعداد پنج پوکه سیم‌کارت کشف شد و طبق دستور مقام قضائی متهم و اموال کشف شده در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :