آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 256239
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1398 11:21
تعداد بازدید : 65

14 ساله شدیم

ساحره چمنی- دیروز 27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی بود و روزنامه فناوران هم در همین مناسبت وارد چهاردهمین سال فعالیتش شد.
undefined
چهار ده سال هر روز از آخرین تحولات و اتفاقات در بازار موبایل ایران و جهان گزارش دادیم. از نوسان قیمت دلار و بالا و پایین شدن نرخ گوشی نوشتیم؛ گاهی اختلاس شد، گاهی کلاهبرداری شد، گاهی به درد دل کاربران و خریدارانی پرداختیم که در حق‎شان اجحاف شده بود. زمانی هم به گفت‎وگو با واردکنندگانی نشستیم که قدرت رقابت در بازاری را نداشتند که بیش از 90 درصد آن قاچاق بود.
اجرای طرح رجیستری را تا آنجا پیگیری کردیم که بالاخره این طرح اجرا شد و تلاش شد تا پای قاچاق از بازار کشور کوتاه شود.
موضوع اعتراض و اعتصاب بازاریان را در بالا رفتن قیمت‏ها پوشش دادیم که باعث رکود بازار شده بود. 
از وعده و وعیدهای وزیر ارتباطات بارها و بارها گفتیم که قرار بود 600 هزار دستگاه گوشی که به دلیل گرانفروشی توقیف شده بود با نظارت تعزیرات و برای تنظیم بازار، عرضه شود.
با بازاریانی به صحبت نشستیم که از رجیستری و بسته شدن سایت ثبت گوشی‏های مسافری گله داشتند و بارها فرصتی یک ماهه گرفتند تا جنس‏های در انبار مانده‎شان ضرر و زیانی تازه روی دستشان نگذارد.
تلاش کردیم مشکلات بازار را به گوش مسوولان و صدای مسوولان را به گوش مردم و بازار برسانیم.
حالا در 14 سالگی نخستین و تنها روزنامه تخصصی فناوری اطلاعات کشور، افزایش قیمت کاغذ و کمبود آن در بازار مشکلات بی سابقه‏ای را برایمان رقم زده است. با این حال با همه این مشکلات تلاش می‏کنیم که همچون گذشته در اطلاع رسانی و پوشش اخبار این حوزه تا روزی که توانی برای انتشار برایمان مانده دریغ و کوتاهی نکنیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :