آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 256241
تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1398 11:24
تعداد بازدید : 65

سوزنی در میان نخ ها

علی شمیرانی- 14 سال پیش که روزنامه فناوران اطلاعات راه اندازی شد، اوضاع و احوال مثل حالا نبود که دولت دو سالی کاغذ مورد نیاز نشریات خصوصی را تامین نکند، وضع اقتصادی مردم طوری نبود که حتی فکر خرید محصولات فناورانه را هم نکنند، نرخ دلار شبیه خاطراتی بود که پدر بزرگ ها تعریف می کردند، کلی شرکت های قدر در این حوزه داشتیم، تلگرام و شبکه های اجتماعی نبودند که مردم و مسوولان را سرگرم جیک جیک کنند و خلاصه همینطوری و روی هوا و هوس این روزنامه درست نشد.
undefined
Shemirani@
حالا اگر امروز شکل و وجود این روزنامه کمی عجیب و غریب به نظر می‌رسد، به خود روزنامه بر نمی‌گردد، بلکه اوضاع و احوال کلان است که روزنامه را این شکلی کرده.
اما صبر کنید تا کمی از آن روی زار و نحیف روزنامه فناوران اطلاعات هم بگویم که حتما خیلی‌ها نمی‌دانند. روزگاری این روزنامه شمشیری فولادین و خوش‌نقش در میان شمشیرهای چوبین بود. منظورم از شمشیرهای چوبی همان بولتن‌های تبلیغاتی و ثناگویانی است که سال‌هاست خود را در پوشش رسانه استتار کرده‌اند و مشغول دوشیدن تشنگان قدرت و شیفتگان شهرت هستند.
حالا شاید از آن شمشیر فولادی، سوزنی باقی مانده باشد و اتفاقا از آن شمشیرهای چوبی نیز نخ‌هایی به جا مانده است. 
بد نیست بدانید که در همین حال و احوال فعلی روزنامه فناوران، اگر ما یک کلام و بدون نام بردن از فردی، یک کلمه تیتر بزنیم «دزد»، فردایش از در و دیوار، انبوهی تماس و پیغام داریم که حتما منظورت ما بودیم!
لذا ما مانده‌ایم که در همین روزنامه فناوران مطالب را دیگر چطور باید بنویسیم که وقتی می‌گوییم «دزد» کلی سر برنگردد به سمت ما و بپرسند با من بودید؟! خلاصه به این نتیجه رسیده‌ایم که باید در مطالب همین روزنامه 4 صفحه‌ای، بسیار دقیق‌تر و مشخص‌تر آدرس بدهیم که فردایش به خیلی‌ها بر نخورد که حتما روی این سخن ما با ایشان بوده است و بعد هم مثلا تهدید کنند که شما را تحریم می‌کنیم!
آری! برای آنها که خیلی از پشت صحنه روزنامه خبر ندارند باید بگویم که «فناوران» هنوز هم قدرت و نفوذ خود را دارد و سوزنی در میان نخ‌ها شده که هنوز هم درد و صدای خیلی‌ها را در می‌آورد و برایش خط و نشان می‌کشند. 
کلام پایانی اینکه روزنامه «فناوران اطلاعات» قدرتش را از کاغذش نمی‌گیرد بلکه این رویکرد روزنامه و افرادی هستند که در آن مشغول بکار بوده و به آن قدرت می‌دهند. چه روزنامه در حالت سنتی و چاپی خود باقی بماند چه به جای انتشار پا در فضای مجازی بگذارد، در همه حال، یک سر و گردن از بولتن‌های رقیب جلوتر و مفیدتر است.
با تبریک و خسته نباشید به همه همکارانم در روزنامه فناوران اطلاعات.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :