آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 256414
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1398 11:42
تعداد بازدید : 4940

تراشه سازها نیز هواوی را تحریم کردند!

پس از تحریم هواوی و لغو لایسنس استفاده از آندرویید توسط گوگل برخی از شرکت های بزرگ تولیدکننده تراشه نیز اعلام کردند که فروش تراشه به این شرکت چینی را تحریم و متوقف کرده اند.
undefined
 ایسنا - روز پنج شنبه بود که دولت ترامپ فهرست جدیدی از شرکت‌های ممنوعه برای تجارت با ایالات متحده آمریکا را اعلام و منتشر کرد که در آن نام شرکت چینی هواوی به عنوان بزرگترین توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین عرضه کننده گوشی‌های هوشمند در جهان نیز به چشم می‌خورد. حالا به نظر می‌رسد که شرکت‌های آمریکایی یکی پس از دیگری تصمیم گرفته‌اند طبق قوانین و مقررات محدودکننده جدیدی که دولت ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای آنها تعیین کرده است، عمل کرده و به منظور جلوگیری از تحریم شدن و مشکلات مالی و حقوقی، روابط تجاری و همکاری‌های خود را با شرکت‌های چینی همچون هواوی که در فهرست سیاه و ممنوعه آمریکا قرار گرفته است، قطع کرده و یا به حالت تعلیق درآورند. روز گذشته شرکت آمریکایی آلفابت، شرکت مادر گوگل و توسعه‌دهنده سیستم عامل آندرویید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که با توجه به اقدام جدید کاخ سفید به منظور قراردادن نام برخی شرکت‌های چینی از جمله هواوی در فهرست سیاه شرکت‌های ممنوعه برای تجارت با ایالات متحده آمریکا، مجبور خواهد بود مطابق قوانین و محدودیت‌های جدید ایالات متحده عمل کرده و لایسنس سیستم عامل آندرویید را برای هواوی لغو کند.
حالا تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در بلومبرگ نشان می‌دهد که بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده تراشه همچون اینتل، کوالکام، زایلینکس و برودکام نیز خطاب به کارمندان خود اعلام کرده‌اند که از فروش هرگونه محصولات تولیدشده خود اعم از تراشه به هواوی تا اطلاع ثانوی خودداری کنند. این در حالیست که هواوی ادعا کرده است که برای تولید محصولات خود بدون نیاز به تراشه و سایر قطعات ضروری آنها قادر است تا سه ماه آینده به تولید و فعالیت خود ادامه دهد و بحران تحریم‌های آمریکا را پشت سر بگذارد. به نظر می‌رسد که هواوی تحریم‌های ایالات متحده را از قبل پیش‌بینی کرده و از پیش میزان قابل توجهی از قطعات ضروری و تراشه‌های مورد نیاز خود را از مدت‌ها قبل ذخیره و انبار کرده بوده است. بدون شک محدودیت‌های جدیدی که آمریکا برای هواوی وضع و اعمال کرده است، تأثیرات منفی و تبعات گسترده‌ای را درپی خواهد داشت و این بدان معناست که دیگر قادر نخواهد بود هرگونه سرویس اختصاصی ارایه شده توسط گوگل را استفاده کند و استفاده از سیستم عامل آندرویید توسط هواوی تنها محدود به لایسنس‌های متن باز و AOSP 
خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :