آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 256893
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1398 11:36
تعداد بازدید : 75

2/5 درصد تجارت در ایران به شکل مجازی است

یک حقوقدان اقتصادی گفت: بطورکلی در خوش بینانه ترین وضعیت چیزی نزدیک به ۲,۵ درصد تجارت و کسب و کار در ایران به شکل مجازی انجام می شود که نسبت به میانگین جهانی بسیار پائین است.
undefined
رادیو اقتصاد -  محمود گنج بخش در برنامه «رویش» رادیو اقتصاد با موضوع قوانین بیمه و مالیات در حوزه کسب و کارهای اینترنتی افزود: بحث تجارت در فضای مجازی از جمله مباحث جدید تجارت و کسب و کار در دنیای امروز است.
وی همچنین اظهارداشت: گاهی اوقات برخی ها اشتباه می گیرند و فکر می کنند کسی که در فضای حقیقی تاجر خوبی بوده بطور حتم در فضای مجازی هم می تواند تاجر خوبی باشد.
وی گفت: طبق تحقیقات صورت گرفته بیش از ۹۰ در صد افراد موفق در تجارت سنتی شوربختانه در تجارت الکترونیک یموفق نبوده اند.
وی افزود: فضای تجارت الکترونیکی، کسب و کار های اینترنتی یا کسب و کارهای نوپا فضایی که نسل جوان بیشتر فعال است بنابراین احتیاج به افکار و ایده های جدید دارد و با دیدگاه های قبلی کمتر می توان در این محیط فعال بود.
گنج بخش اظهارداشت: سهم کسب و کارهای مجازی در دنیا از مجموع تجارت جهانی حول و هوش ۱۴ تجارت را به خود اختصاص می دهد که در خوش بینانه ترین وضعیت چیزی نزدیک به ۲,۵ درصد تجارت و کسب و کار در ایران به شکل مجازی انجام می شود که فاصله زیادی با اقتصاد جهانی دارد.
وی ضمن تاکید بر ارتقای سهم کسب و کار های مجازی در تجارت کشور گفت: برای تحقق پذیری این مهم تنها وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نباید کمک کند بلکه بخش های دیگر دولت و اجتماع نیز باید همراهی کنند تا این فاصله زیاد جبران شود. این حقوقدان اقتصادی افزود: متاسفانه مشکلات زیادی در مسیر کسب و کارهای مجازی کشور وجود دارد که برای رفع این موانع و چالش ها باید گام های بلندی برداشته شود.
گنج بخش گفت: بطورکلی ۱۵ مشکل و چالش اساسی در نشست پژوهشی مزبور از سوی پژوهشگران و فعالان کسب و کارهای اینترنتی مطرح شد که در بین این موارد «مالیات »و «بیمه »در صدر تمامی این مشکلات قرار داشت.
وی در ادامه افزود: متاسفانه در این دو بخش ایرادات زیادی وجود دارد و توقع بخش تجاری فعال این بود که مشکلات مزبور هرچه سریعتر برطرف شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :