آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 256916
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1398 12:28
تعداد بازدید : 46

وزیر ارتباطات: با هدف افزایش بهره‌وری محصولات کشاورزی صورت می‌گیرد

تاسیس پارک فناوری برای کسب وکارهای فضاپایه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر افزایش ظرفیت های صادراتی مازندران تأکید کرد و از افتتاح پارک فناوری فضایی برای کسب وکارهای فضاپایه باهدف افزایش بهره وری محصولات کشاورزی خبر داد.
undefined
روابط عمومی وزارت ارتباطات- محمدجواد آذری جهرمی در سفر یک روزه خود به استان مازندران و با حضور در همایش بین المللی معرفی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری استان، با بیان اینکه تسهیل در صدور مجوزها و فرآیندها یکی از وظایف دولت در حوزه سرمایه گذاری است، افزود: وزارت ارتباطات با همکاری وزارت اقتصاد راه اندازی پنجره واحد صدور مجوزها برای استان مازندران را به صورت جدی پیگیری می کند و باید تلاش کنیم این پنجره واحد تا پایان سال جاری راه اندازی شود.
وزیر معین اقتصاد مقاومتی استان مازندران با اشاره به اینکه دو برنامه جدی برای توسعه سرمایه گذاری در استان مازندران وجود دارد، گفت: به دلیل اینکه در این استان در حوزه کشاورزی سطوح کشت و منابع آبی قابل افزایش نیست از سرمایه گذاری هایی باهدف افزایش بهره وری محصولات کشاورزی حمایت می شود و این موضوع در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مازندران نیز مورد تأکید بوده است.
وی به فعالیت استارت آپ ها باهدف افزایش بهره وری اشاره کرد و افزود: پارک فناوری فضایی برای کسب وکارهای فضاپایه با در اختیار قرار دادن اطلاعات به کشاورزان باعث افزایش بهره وری در این حوزه می شود که تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
آذری جهرمی ارائه تسهیلات برای پروژه های استان مازندران را یکی دیگر از برنامه های دولت اعلام کرد و گفت: در این حوزه بر اساس قانون از سهمیه ۱۰ درصدی کشاورزی و ۱۰ درصدی صنعت برای پرداخت تسهیلات یا از ظرفیت وام های اشتغال زایی می توان استفاده کرد و مشکلی برای تأمین منابع مالی وجود ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :