آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 256917
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1398 12:30
تعداد بازدید : 30

خدمات پزشکی از اول تیر با پرونده الکترونیکی سلامت ارایه می شود

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر بهداشت در نشست با اعضای فراکسیون امید مجلس به نمایندگان اعلام کرد که زیرساخت پرونده الکترونیکی سلامت که یکی از تکالیف مهم برنامه های پنجم و ششم توسعه است، مهیا شده و از اول تیر ماه ارائه خدمات با استفاده از پرونده الکترونیکی سلامت انجام می شود.
undefined
وزارت بهداشت - حیدر علی عابدی درباره نشست وزیر بهداشت با اعضای فراکسیون امید مجلس افزود: این نشست بسیار سودمند بود چون نقطه نظرات نمایندگان به دکتر نمکی منعکس و اقدامات وزیر و وزارت بهداشت تشریح شد که این اقدامات برای نمایندگان امیدوارکننده بود و مورد تقدیر قرار گرفت.
وی ادامه داد: وزیر بهداشت تاکید دارد که طرح تحول نظام سلامت با سه محور کاهش پرداختی از جیب بیماران، حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج و همچنین ماندگاری تیم پزشکی در مناطق محروم همچنان کار می کند و توجه ویژه ای به افزایش کیفیت خدمات دارد.
این نماینده مجلس گفت: اقدامات پیشگیرانه و سلامت محور دکتر نمکی در طول مدت کوتاه مسئولیت در وزارت بهداشت قابل تقدیر است. اقداماتی مانند پویش ملی کنترل فشار خون و همچنین مدارس عاری از پوسیدگی دندان قابل تحسین است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رزیدنت های طب سالمندی به ما منعکس کرده بودند که متاسفانه پذیرش این رشته متوقف شده و وزیر بهداشت وعده داد که این رشته مجدداً احیا شود که خبر بسیار خوبی است و در مورد توسعه مراقبت در منزل نیز دکتر نمکی برنامه هایی دارد که باید خدمات آن تحت پوشش بیمه قرار گیرد.
عابدی گفت: امسال تعدادی پرستار برای بیمارستان ها استخدام می شوند. همچنین وزیر بهداشت به دنبال تغییر نظام پرداختی در سیستم بهداشت و درمان است که امیدواریم در اجرای این طرح
 موفق باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :