آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 256921
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1398 12:59
تعداد بازدید : 41

احتمال تاخیر در اول شدن هواوی در بازار موبایل دنیا

به دنبال تحریم های آمریکا علیه شرکت هواوی این شرکت اعلام کرد که اندکی از هدف خود برای کسب جایگاه اول پرفروش ترین شرکت تلفن همراه دور شده است ولی به زودی به آن دست خواهد یافت.
undefined
آی تی من - یک مقام ارشد شرکت هواوی اعلام کرد که اندکی زمان می برد که این شرکت به بزرگ ترین برند تولیدکننده گوشی تلفن همراه تبدیل شود؛ هدفی که پیش از این قرار بود در سه ماه پایانی سال جاری میلادی به آن دست یابد.
شائو یانگ افزود: ما قرار بود در ماه های پایانی سال جاری به این هدف برسیم ولی احساس می کنیم که رسیدن به این هدف اندکی برای ما طولانی تر می شود.
وی همینطور در نمایشگاه آسیا تکنولوژی در شانگهای افزود: هواوی هم اکنون ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار گوشی در روز به فروش می رساند.
این اظهارات در پی اقدام آمریکا مبنی بر تحریم این شرکت در معامله با شرکت های آمریکایی صورت گرفته است. هواوی دومین شرکت پرفروش تلفن همراه در سه ماهه اول سال جاری میلادی بعد از شرکت سامسونگ بوده است.
تحلیل ها حاکی از آن است که تحریم های اخیر توانسته است فروش هواوی را به میزان یک چهارم کاهش دهد. فروش لوازم جانبی هواوی نیز در بازارهای خارج از چین کاهش یافته است.
اما همه این اتفاقات در نتیجه اقدامات آمریکا علیه هواوی رخ داده است. بر این اساس رییس خزانه داری آمریکا در نهایت دلیل فشار های این کشور به شرکت هواوی را فاش کرد.
استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا گفت که در صورت پیشرفت مذاکرات تجاری ایالات متحده با چین، احتمال اینکه «دونالد ترامپ» رییس جمهوری این کشور فشار ها بر هواوی را کاهش دهد، وجود دارد.
وی اما تاکید کرد دولت چین باید در رابطه با مسایلی تضمین ارایه کند چراکه تحریم هواوی با امنیت ملی آمریکا مرتبط است.
دونالد ترامپ پیشتر هواوی را در لیست سیاه ایالات متحده قرار داده و به این ترتیب به صورت خودکار، مبادله و همکاری شرکت های آمریکایی با شرکت مخابراتی چینی را ممنوع کرده است.
باوجود اینکه ترامپ برای این کار هواوی را به دزدی اطلاعات برای دولت چین متهم کرده اما به نظر می رسد تمامی این فشار ها بخشی از برنامه دولت آمریکا برای پیشبرد مذاکرات تجاری با چین
 بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :