آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 256925
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1398 13:7
تعداد بازدید : 3729

شرکت زیرساخت توان حل مشکل گیمرها را ندارد

مدیر عامل بازی آمیرزا با انتقاد از زیرساخت های اینترنت کشور گفت: در حال حاضر زیرساخت کافی برای اینترنت استاندارد 3G یا 4G در کشور وجود ندارد.
undefined
تجارت نیوز - شهریار ازهاریانفر افزود: به نظر نمی رسد مشکلاتی که گیمرها داشته باشند را شرکت زیرساخت بتواند حل کند، چرا که مشکلات تحریم باعث شده تا تمامی سرورهای اصلی در ایران بسته شود و این چیزی نیست که شرکت زیرساخت بتواند برای آن کمکی کند. تنها کمکی که می توانند کنند این است که سیستم های فیلترینگ را کمتر کنند.
او ادامه داد: در این زمینه کار ویژه ای نمی شود کرد چون این مشکلات در آن سوی مرزها ایجاد شده و حتی سازندگان بازی ها از منافع مالی خرید بازی هایشان در ایران هم گذر کرده اند. چرا که قانون کپی رایت در ایران اعمال نمی شود در نتیجه برای آنها این موضوع سود اقتصادی ندارد حتی کمپانی بزرگی مثل سونی به رقم های فروش در بازار ایران توجهی نمی کند بنابراین دسترسی گیمرها را به سرورها قطع می کنند.
ازهاریانفر تاکید کرد: به لحاظ زیرساختی مشکلاتی که گیمرهای ایرانی دارند درباره حجم و ترافیک است. مثلا اگر گیمرها بخواهند یک بازی آنلاین جهانی را با کیفیت خیلی خوب بازی کنند، تقریبا شرکتی وجود ندارد که پاسخگوی این میزان حجم باشد. در آینده نزدیک که همه بازی ها به صورت آنلاین خواهند بود و حتی در بازی و پروژه جدید گوگل عنوان شده برای ۶۵ ساعت بازی یک ترابایت فضا یا حجم نیاز است کدام شرکتی در ایران می تواند برای یک بازی یک ترابایت حجم رایگان در اختیار گیمرها قرار دهد.
او تصریح کرد: عملا فکر نمی کنم در ایران زیرساخت چنین پروژه ای وجود داشته باشد یا اینکه مشوقی ارایه شود برای گیمرها چرا که اساسا به صرفه نیست یا منابع درآمدی شرکت های مخابرات که تامین کننده اینترنت هستند کمتر می شود. در حال حاضر ما با اینترنت 5G، 4G و یا 3G که به درستی استاندارد دنیا کار کند، فاصله داریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :