آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 257499
تاریخ انتشار : 11 تیر 1398 13:8
تعداد بازدید : 46

قابلیتی مشابه ایردراپ در انتظار کاربران آندروییدی است

گوگل با ارایه قابلیت جدید اشتراک گذاری فایل Fast Share با انتقال سریع و ایمن فایل توسط ایردراپ بین دستگاه های اپل، رقابت می کند.
undefined
ایرنا- کاربران دستگاه های هوشمند گزینه های متنوعی برای به اشتراک گذاری فایل در اختیار دارند و می توانند در این راه از بلوتوث یا برنامه هایی چون Zapya و SHAREit استفاده کنند اما دستگاه های مجهز به سیستم عامل های آندرویید و iOS  هرکدام برای این منظور از ابزارهای خاص خود بهره می برند.
دستگاه هایی که با سیستم عامل آندرویید کار می کنند، به قابلیت Android Beam مجهزند که با استفاده از آن می توان تنها با نزدیک کردن دو دستگاهی که هر دو از این قابلیت برخوردارند، اطلاعات و فایل های مورد نظر را با سرعت مناسب از یک دستگاه به دستگاه دیگر منتقل کرد. در این قابلیت مبتنی به NFC از بلوتوث برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده می شود.
دستگاه هایی که با سیستم عامل iOS کار می کنند نیز برای این منظور به قابلیت AirDrop مجهز شده اند که امکان انتقال و دریافت بی سیم فایل بین دستگاه های اپل را برای کاربران فراهم می کند. کاربران دستگاه های اپل با استفاده از این قابلیت می توانند فایل هایی نظیر عکس، ویدیو، شماره تلفن و امثال آن را به طور مستقیم با کاربران دیگر به اشتراک بگذارند. AirDrop اپل از ترکیب وای فای و بلوتوث برای اشتراک گذاری فایل میان دستگاه های iOS و مک استفاده می کند.
گوگل اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که سیستم عامل جدید آندرویید کیو (Android Q) هفدهمین نسخه از سیستم عامل آندرویید دیگر از قابلیت Android Beam که شبیه ترین امکان به AirDrop اپل است، پشتیبانی نخواهد کرد. حال پایگاه اینترنتی ۹to۵Google  از برنامه گوگل برای نسخه جایگزین Android Beam پرده برداشته است. این قابلیت Fast Share نام دارد و شباهت آن با AirDrop در این است که ابتدا از بلوتوث برای برقراری ارتباط میان دستگاه ها استفاده کرده و با کمک یک اتصال مستقیم وای فای، فایل ها را میان دستگاه های مذکور منتقل می کند.
کاربران با استفاده از Fast Share می توانند عکس، آدرس اینترنتی، متن و دیگر فایل های خود را با دستگاه های دیگری که به این قابلیت مجهزند به اشتراک بگذارند.
به محض فعال کردن این قابلیت و انتخاب نامی برای دستگاه خود، می توانید با روشن کردن بلوتوث و لوکیشن به راحتی فایل های خود را با استفاده از Fast Share با دستگاه های دیگر به اشتراک بگذارید.
وقتی فرستنده دستگاه مقصد خود را انتخاب می کند، نام فرستنده و شناسه اتصال روی دستگاه گیرنده ظاهر خواهد شد و وی می تواند این تبادل را قبول یا رد کند.
با توجه به اینکه گوگل رسماً اطلاعاتی در مورد Fast Share ارایه نداده، دقیقاً نمی توان گفت که این قابلیت از چه زمانی در اختیار کاربران آندرویید قرار خواهد گرفت اما نظر به اینکه سیستم عامل آندرویید کیو دیگر ازAndroid Beam پشتیبانی نخواهد کرد، پیش بینی می شود که Fast Share را روی دستگاه های مجهز به این سیستم عامل که در ماه اوت عرضه خواهند شد، ببینیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :