آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 257710
تاریخ انتشار : 19 تیر 1398 11:25
تعداد بازدید : 60

شهرداری: زورمان به تاکسی های اینترنتی نمی رسد

معاون شهردار تهران با بیان اینکه براساس قانون، مدیریت حمل بار و مسافر به عهده شهرداری است، گفت: علی رغم اینکه در زمینه فعالیت برخی تاکسی های اینترنتی شکایت کرده ایم ولی زورمان به آنها نمی رسد.
undefined
فناوران- محسن پورسیدآقایی معاون شهردار تهران در حاشیه جلسه شورای شهر در ارتباط با فعالیت تاکسی های اینترنتی، گفت: همه موضوعات باید در زمینه حمل و نقل ضابطه مند باشند؛ شهرداری خواسته هایی در این زمینه داشته است ولی زورمان نمی رسد. 
وی افزود: براساس ماده 9 قانون توسعه حمل و نقل، مدیریت حمل بار و مسافر به عهده شهرداری ها است و ما با این وجود زورمان به تاکسی های اینترنتی تاکنون نرسیده است. 
معاون شهردار تهران با بیان اینکه ما اقدامات قانونی را در این زمینه انجام داده و شکایت هم کرده ایم، افزود: نامه ای به معاونت حقوقی ریاست جمهوری ارسال شده آنها نیز به صورت کلی مساله را قبول دارند ولی موضوع عملیاتی نشده است. 
وی خاطرنشان کرد: در این زمینه شکایتی به قوه قضاییه نکرده ایم چرا که خواسته ایم قضیه به دنبال تعامل حل شود؛ البته پیشرفت هایی حاصل شده و وزارت کشور و شهرداری در مورد 80 د رصد موارد نظارتی به توافق رسیده اند. 
وی بیان داشت: اندکی اختلاف نظر درمورد صدور پروانه وجود دارد و برخی از شهرها نیز شکایت هایی انجام داده و دادستان برخی شهرها دستور توقف تاکسی های اینترنتی را دادند ولی دادستان کل کشور اعلام کرد از این مساله خودداری شود. 
معاون شهردار تهران با بیان اینکه 4 تاکسی اینترنتی مجوز فعالیت از شهرداری را گرفته اند گفت: فعالیت این تاکسی ها قانونی است ولی برای بقیه نظارت را شروع نکرده ایم.
منبع: فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :