آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 257713
تاریخ انتشار : 19 تیر 1398 11:49
تعداد بازدید : 39

4 شرط وزیر ارتباطات برای بازنگری قیمت اینترنت

وزیر ارتباطات گفت: شرکت های اینترنتی در صورتی که به ۴ شرط ما در زمینه افزایش کیفیت سرویس و سرمایه گذاری عمل کنند قیمت اینترنت مورد تجدیدنظر قرار می گیرد.
undefined

فناوران-محمد جواد آذری جهرمی بعدازظهر دیروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های فضایی در مورد پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی قیمت اینترنت که از سوی شرکت های اینترنتی عنوان شده است، گفت: من ۴ شرط را برای تجدید نظر در قیمت اینترنت اعلام کرده ام که در صورتی که شرکت های اینترنتی این ۴ شرط را برآورده کنند در قیمت اینترنت می توان تجدیدنظر کرد.
وی با اشاره به ۴ شرط سرمایه گذاری، به روز رسانی تکنولوژی، استفاده از تولیدات داخلی و ارائه کیفیت خوب سرویس گفت: این کارها باید انجام شود اما تاکنون اتفاق نیفتاده است. البته این شرکت ها می گویند که اگر بخواهند در این حوزه سرمایه گذاری کنند باید ببینند چارچوب بازگشت سرمایه از نظر اقتصادی چگونه است. جهرمی گفت: در این زمینه درِ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای آنها باز است و می توانند در این خصوص مذاکره کنند.
وزیر ارتباطات همچنین در مورد مزیت توسعه ارز دیجیتال در کشور نیز گفت: ظرفیت تولیدی مجموعه نیروگاه های کشور حدود ۷۲ هزار مگاوات برآورد می شود که این ظرفیت هیچ گاه در پیک مصرف نمی شود. به همین دلیل این ظرفیت نیروگاهی کشور در ساعات غیر پیک آزاد است و می تواند در حوزه استخراج ارز دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد. وی گفت: این موضوع باعث درآمدزایی برای صنعت برق می شود اما مستلزم آن است که استخراج ارز دیجیتال دارای ضوابط و مقررات شود.
جهرمی با بیان اینکه سیاستگذاری در عرصه استخراج ارز دیجیتال با وزارت نیرو است، گفت: جنس استخراج ارز دیجیتال یعنی صادرات برق به صورت مجازی و اگر در این مسئله سیاستگذاری وزارت نیرو پیاده سازی شود و استخراج با ضوابط صورت گیرد شاهد درآمد مازاد در صنعت برق خواهیم بود که امروز با مشکلات متعددی در حوزه اقتصادی مواجه است.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :