آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 257724
تاریخ انتشار : 19 تیر 1398 13:1
تعداد بازدید : 29

نخستین گوشی 5G به زودی عرضه می‌شود

ادامه سرمایه گذاری هواوی در حوزه 5G

هوآوی به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در صنعت مخابرات دنیا شناخته می شود؛ فعالیت های این شرکت در حوزه 5G نشان داده که دستیابی به این فناوری بدون هوآوی امری نزدیک به محال است.
undefined
فناوران - شاید بهتر باشد به شکل دقیق تری بدانیم که این شرکت چه گام هایی در خصوص توسعه هر چه بیشتر5G  و استفاده کاربران از آن داشته و در چه برنامه هایی برای آینده دارد.
هفته گذشته در شهر ووژن چین، یازدهمین گردهمایی گروه کاربری هوآوی برگزار شد تا به بررسی وضعیت این شرکت در حوزه های مختلف فناوری از جمله 5G، هوش مصنوعی و روش های رشد بیشتر و ایجاد شتاب در آنها پرداخته شود.
در بخش سخنرانی اصلی این مراسم ایان دینگ، از مدیران ارشد هوآوی درباره توسعه صنایع هوش مصنوعی،5G  و برنامه های هوآوی در چهار فاز برنامه ریزی، توسعه، عملیات و بهینه سازی، صحبت و به این موضوع اشاره کرد که هوآوی قصد دارد یک پلتفرم کامل 5G  را برای کاربران و شرکت ها ارایه دهد؛ در واقع هوآوی با سرمایه گذاری عظیم خود در حوزه5G  می تواند اپراتورها و کاربران را به این فناوری مجهز کند. 
دینگ همچنین به این نکته پرداخت که هوآوی به افزایش سرمایه گذاری در حوزه5G ادامه خواهید داد و تلاش می کند شرکا و مشتریانش بتوانند به ایده های خود جامه عمل بپوشانند.
پیش از این نیز یکی از مدیران هوآوی به صورت رسمی اعلام کرده بود که این شرکت قصد دارد 10 میلیارد یوآن دیگر به سرمایه گذاری خود در5G  اضافه کند تا بتواند اهداف تعیین شده برای این فناوری را با سرعت بیشتری به نتیجه برساند.
در بسیاری از شرکت ها ارایه خدمات در حوزه فناوری 5G در دو سطح کاربر و سرویس دهنده محدود به یک سمت سازمانی است و به صورت حداقلی در این حوزه حضور دارند؛ اما هوآوی برنامه متفاوتی دارد و علاوه بر فعالیت های خود در حوزه زیرساخت، توجه ویژه ای نیز به حوزه کاربری و ارایه دستگاه هایی دارد که بتوان به کمک آنها از شبکه های 5G استفاده کرد.
در خبر دیگری از این شرکت اعلام شد گوشی هوشمند Huawei Mate 20 X 5G به عنوان اولین گوشی هوشمند با توانایی استفاده از شبکه 5G، مدتی قبل توسط مسوولان این شرکت معرفی شده بود به زودی روانه بازار می شود.
گوشی Huawei Mate 20 X 5G دستگاهی ویژه برای لذت بردن و استفاده از خدماتی است که 5G در اختیار کاربران قرار می دهد. در این گوشی چیپست قدرتمند Kirin 980 به همراه مودم Balong 5000 5G ساخت هوآوی به همراه باتری با ظرفیت 4200 میلی آمپر ساعتی استفاده شده که با شارژر قدرتمند و سریع 40 واتی عرضه می شود.
هوآوی ثابت کرده که عزمی جدی برای توسعه هر چه بیشتر 5G در همه سطوح دارد و در این راه سرمایه گذاری بسیار بزرگی را با تمرکز بر هر دو سطح کاربران و سرویس دهنده انجام داده تا بتواند حلقه ارائه خدمات 5G را به صورت گسترده تکمیل کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :