آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 258243
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1398 16:25
تعداد بازدید : 4814

مدیرعامل زایس:

طراحی جدید گوشی ها از تکامل دوربین جلوگیری می کند

مدیر عامل شرکت زایس به تازگی عنوان کرده است که ساختار باریک گوشی های هوشمند امروزی مانعی برای تکامل دوربین های بکاررفته در آنهاست.
undefined

آی تی من- مایکل کاشکه، مدیرعامل گروه کارل زایس، اخیرا درمورد پیشرفت و تکامل دوربین و لنزهای بکاررفته در گوشی های هوشمند خاطرنشان کرده است که ساختار باریک موبایل های امروزی جلوی پیشرفته و حرفه ای تر شدن دوربین های آنها را می گیرد.
از وقتی گوشی های هوشمند به حوزه دوربین های کامپکت و فشرده ورود پیدا کرد، ورود برندهای برتر و پیشگام در صنعت دوربین به این حوزه نیز اجتناب ناپذیر بود.
اما حالا به نظر می رسد که مدیرعامل این شرکت نظر متفاوتی درباره تکامل دوربین در گوشی های هوشمند دارد و آن نیز جلوگیری از فوق باریک شدن گوشی های موبایل است.
شرکت کارل زایس از جمله پیشگامان صنعت تصویربرداری محسوب می شود که یک شرکت اپتیک آلمانی بوده و توسط یک عینک ساز به نام کارل زایس در سال ۱۸۶۴ میلادی تأسیس شده است. کارگاه ابتدایی زایس در زمینه های مختلفی از علم اپتیک نوآوری کرد و کیفیت تجهیزات نوری را برای ابزارهای مختلف صنعتی، از جمله میکروسکوپ ها، به شکلی انقلابی بهبود داد. امروزه شرکت زایس در چهار بخش اصلی تحقیق و کیفیت، پزشکی و مراقبت از چشم، محصولات مصرفی و فناوری تولید نیمه هادی گسترش یافته است.
وی همچنین در ادامه سخنانش افزوده است که به جای تمرکز بر افزایش پیکسل ها در سنسورهای دوربین، سازندگان موبایل باید روی بهبود و ارتقای پردازش تصویر متمرکز شوند. این بدان معناست که عرض و پهنای بسیار کم در گوشی های هوشمند جدید موجب شده است که سنسورهای بسیار کوچکی نیز در آنها تعبیه و کارگذاری شود که در نهایت منجر به ضعف عکاسی در شب و محیط های کم نور و تاریک و همچنین قابلیت زوم و بزرگنمایی می شود. 
کاشکه خاطرنشان کرد: دوربین های عکاسی به کار رفته در گوشی های هوشمند پیشرفت زیادی داشته اند و توانسته اند تا حد زیادی نیازهای کاربران را برطرف کنند اما برای پیشرفت بیشتر آنها موانعی همچون ساختار باریک و نازک گوشی های هوشمند وجود دارد و مانع تکامل تصویربرداری و عکاسی حرفه ای توسط موبایل شده است.
وی در آخر از تمامی سازندگان گوشی های هوشمند خواست تا بدین منظور راه چاره ای بیندیشند و در صورت لزوم با شرکت های فعال در حوزه توسعه لنز و دوربین همکاری های گسترده ای داشته باشند تا بتوانند دوربین های گوشی های هوشمند را ارتقا دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :