آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 258249
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1398 16:35
تعداد بازدید : 4718

راهکار هواوی برای تولید محصول در شرایط تحریم

شرکت های بزرگ پیش از وقوع مشکلات احتمالی، به فکر راهکارها هستند. به گفته ی مدیران هواوی، این شرکت نیز پیش از تحریم های آمریکا، راه حل های مختلفی را برای جلوگیری از وقوع مشکل در زنجیره تولید محصولات خود در نظر گرفته بود.
undefined
آی تی من- هواوی برای تأمین قطعات و تکنولوژی مورد نیاز محصولات خود، با برترین شرکت های فعال در این زمینه همکاری دارد. به نظر می رسد که این شرکت تحریم های تجاری آمریکا را در گذشته پیش بینی کرده بود و برای مقابله با آن راه حل هایی را در نظر داشته است. راهکارهایی که در نهایت منجر به فشار شرکت های آمریکایی به دولت خود و عقب نشینی آنان شد.  به تازگی یکی از مدیران ارشد هواوی در مصاحبه ای با یکی از رسانه های رسمی کشور چین اعلام کرده که این شرکت به منظور جلوگیری از اختلال در روند تولید و عرضه محصولات، برای تهیه هر قطعه حداقل با دو تأمین کننده در ارتباط بوده است.  اخیراً نایب رئیس شرکت هواوی، ویکتور ژانگ در مصاحبه ای با خبرگزاری رسمی چین (شینهوآ)، درباره سیاست های تامین قطعات محصولات  هواوی اعلام کرد: شرکت هایی که  سوی جهانی شدن می روند، قطعات مورد نیاز خود را صد درصد تولید نمی کنند.  به همین خاطر شرکت  هواوی حدود 10 سال پیش استراتژی تجاری را با نام «مدیریت پایدار کسب و کار» ایجاد کرد، که  در این استراتژی شرکت  هر یک از قطعات مورد نیازش  را از دو تأمین کننده دریافت می کند. در تاریخ 7 نوامبر 2018، دوازدهمین مجمع تأمین کنندگان اصلی هواوی با حضور 700 شرکت کننده از 150 تامین کننده جهانی و مدیران ارشد هواوی در چین برگزار شد. در این مجمع 92 تأمین کننده لوح تقدیر دریافت کردند که این تأمین کنندگان شامل 33 کمپانی آمریکایی، 22 کمپانی چینی، 11 کمپانی ژاپنی، 10 کمپانی تایوانی و مجموعاً 16 کمپانی از کشورهای هنگ کنگ، آلمان و کره جنوبی بودند.
 تأمین کنندگان خارجی شناخته شده هواوی در آمریکا شرکت های اینتل، کوالکام و مایکروسافت هستند و در بین شرکت های ژاپنی، هواوی با سونی و فوجیتسو همکاری می کند. همچنین هواوی برای تأمین قطعات مورد نیاز محصولات خود، با شرکت های تایوانی TSMC و مدیاتک نیز تعامل زیادی دارد. در بخش شرکت های داخلی نیز هواوی برای تأمین قطعات با BOE، Tianma، Lixun Precision و چند شرکت چینی دیگر در ارتباط است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :